Діагностика глаукоми

Діагностика глаукоми базується на 3 основних методи дослідження:


-  визначення рівня внутрішньоочного тиску
-  візуальна оцінка стану зорового нерва при огляді очного дна і/або з допомогою сучасних приладів – HRT ретинотомографів, що дозволяють проаналізувати стан зорового нерва і виявити захворювання, ще до виникнення симптомів.
-  визначення полів зору за допомогою сучасного методу -  комп'ютерної периметрії
     

Лікування глаукоми
   

Незважаючи на те, що глаукома відноситься до невиліковних захворювань, регулярне обстеження і ретельне дотримання призначень лікаря дозволяє стабілізувати зорові функції і зберегти зір на довгі роки

Для лікування глаукоми застосовують:


- закапування крапель, що знижують внутрішньоочний тиск
Вибір типу крапель і режиму закапувань, за допомогою яких досягається зниження внутрішньоочного тиску до безпечного рівня, повинен здійснюватися тільки лікарем-офтальмологом. Пам'ятайте, самостійне призначення крапель, що знижують внутрішньоочний тиск загрожує серйозними порушеннями зору!  Однією з головних причин прогресування захворювання є недотримання пацієнтами режиму закапувань, призначених лікарем. Важливо пам'ятати, що закапування крапель при глаукомі має бути довічним, а самостійне скасування крапель може привести до незворотної втрати зору.
-  лазерні методики лікування
Як правило, застосовуються як наступний етап лікування, коли не вдається тільки за допомогою крапель досягти рівня внутрішньоочного тиску, безпечного з точки зору пошкодження зорового нерва. Проведення лазерного лікування не виключає необхідності закапування крапель, що знижують внутрішньоочний тиск
 -  хірургічні методики
Служать для формування додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини з ока і застосовуються тоді, коли інші методи лікування неефективні або малоефективні.
                

Сучасні технології для боротьби з глаукомою. Що нового?
     

Як відомо, наука не стоїть на місці. Групи вчених по всьому світу активно працюють над пошуком нових рішень для діагностики та лікування очних захворювань, і глаукоми зокрема.
В даний час дослідники вірять, що вони стали на один крок ближче до перемоги над таким важким захворюванням, як глаукома. У грудні 2013 року група вчених з Бостона, що представляє Массачусетський технологічний інститут, Гарвардську медичну школу і Массачусетський очний  центр, опублікували попередні результати своєї роботи по винайденню нових способів доставки лікарських засобів до ока. Так, ними була розроблена конструкція м'якоі контактної лінзи, яка може служити депо латанопросту – сучасного лікарського засобу, найбільш часто застосовується для лікування глаукоми у вигляді очних крапель. Враховуючи, що недотримання режиму закапувань залишається однією з головних проблем в лікуванні глаукоми, дослідники пропонують альтернативний варіант для доставки ліків до ока. Пацієнт з глаукомою, одягнувши таку лінзу, може більше не турбуватися про закапування крапель - ліки поступово будуть вивільнятися із лінзи, знижуючи рівень внутрішньоочного тиску. Клінічні випробування ще не закінчено, проте це дає надію багатьом пацієнтам в світі на збереження зору протягом довгих років
           Швейцарська компанія Sensimed, що спеціалізується на розробці та впровадженні мікросистем у медичні прилади і пристрої, також внесла свій внесок у боротьбу з глаукомою. Одна з останніх розробок компанії - контактна лінза Triggerfish, що дозволяє здійснювати моніторинг рівня внутрішньоочного тиску у пацієнтів з глаукомою. Передача даних, отриманих при вимірі по бездротовому каналу надходить у невеликій датчик, розташованому за вухом пацієнта. Пристрій фіксує коливання внутрішньоочного тиску протягом 24 годин, потім лінзу знімають і носять за приписом лікаря в певні дні.  Дані, отримані за допомогою цього пристрою,  дозволяють відстежити коливання внутрішньоочного тиску протягом дня і допомагають оцінити ефективність того чи іншого засобу лікування.

Поради офтальмолога
 • Матеріали оптичних лінз
  Оптичну лінзу можна вважати справжнім дивом науки! Її матеріал повинен бути абсолютно бездоганним: прозорим, недорогим, чистим і однорідним за структурою. Крім того, обробка лінзи вимагає високої точності і технологічності. Навіть безбарвні лінзи повинні захищати від Уф-випромінювання і бути легкими у догляді. Який з матеріалів більше підходить вам? Це залежить від пропонованих до нього ваших індивідуальних вимог: чи повинні окуляри бути легкими, оскільки Ви віддаєте перевагу тонким філігранним оправам? Або масивність окулярів дає вам впевненість в їх міцності? Пластик або скло - познайомтеся з їх властивостями та відмінностями. Легкий і тонкий: пластик (полімер, полікарбонат,Trivex)
  Читати повністю
 • «Дитячий зір. Своєчасна діагностика»
  Сьогодні, в епоху загальної комп'ютеризації, гаджетів і технічного розвитку дуже актуальна проблема поганого зору у дітей. За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, якщо короткозорість і далі буде розвиватися такими ж темпами, то до 2050 року 50% населення Землі стануть міопами (короткозорими). Проблема ранньої дитячої короткозорості вже сьогодні в азіатських країнах є першою причиною інвалідизації нації. Тому в усьому світі гостро стоїть питання ранньої діагностики та лікування порушень зору у дітей. Чим раніше і регулярніше Ви відвідуєте свого дитячого офтальмолога, тим краще результат.
  Читати повністю
 • Поради для зору
  <p> Ми чекаємо від очей дуже багато, адже вимоги до них змінюються в залежності від ситуації: за монітором комп'ютера, при заняттях спортом, на яскравому світлі або в темний час доби. При цьому все, що потрібно від вас - просто дивитися. Що робити для збереження зору?<br> </p>
  Читати повністю
Вгору