Діагностика глаукоми

Діагностика глаукоми базується на 3 основних методи дослідження:


-  визначення рівня внутрішньоочного тиску
-  візуальна оцінка стану зорового нерва при огляді очного дна і/або з допомогою сучасних приладів – HRT ретинотомографів, що дозволяють проаналізувати стан зорового нерва і виявити захворювання, ще до виникнення симптомів.
-  визначення полів зору за допомогою сучасного методу -  комп'ютерної периметрії
     

Лікування глаукоми
   

Незважаючи на те, що глаукома відноситься до невиліковних захворювань, регулярне обстеження і ретельне дотримання призначень лікаря дозволяє стабілізувати зорові функції і зберегти зір на довгі роки

Для лікування глаукоми застосовують:


- закапування крапель, що знижують внутрішньоочний тиск
Вибір типу крапель і режиму закапувань, за допомогою яких досягається зниження внутрішньоочного тиску до безпечного рівня, повинен здійснюватися тільки лікарем-офтальмологом. Пам'ятайте, самостійне призначення крапель, що знижують внутрішньоочний тиск загрожує серйозними порушеннями зору!  Однією з головних причин прогресування захворювання є недотримання пацієнтами режиму закапувань, призначених лікарем. Важливо пам'ятати, що закапування крапель при глаукомі має бути довічним, а самостійне скасування крапель може привести до незворотної втрати зору.
-  лазерні методики лікування
Як правило, застосовуються як наступний етап лікування, коли не вдається тільки за допомогою крапель досягти рівня внутрішньоочного тиску, безпечного з точки зору пошкодження зорового нерва. Проведення лазерного лікування не виключає необхідності закапування крапель, що знижують внутрішньоочний тиск
 -  хірургічні методики
Служать для формування додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини з ока і застосовуються тоді, коли інші методи лікування неефективні або малоефективні.
                

Сучасні технології для боротьби з глаукомою. Що нового?
     

Як відомо, наука не стоїть на місці. Групи вчених по всьому світу активно працюють над пошуком нових рішень для діагностики та лікування очних захворювань, і глаукоми зокрема.
В даний час дослідники вірять, що вони стали на один крок ближче до перемоги над таким важким захворюванням, як глаукома. У грудні 2013 року група вчених з Бостона, що представляє Массачусетський технологічний інститут, Гарвардську медичну школу і Массачусетський очний  центр, опублікували попередні результати своєї роботи по винайденню нових способів доставки лікарських засобів до ока. Так, ними була розроблена конструкція м'якоі контактної лінзи, яка може служити депо латанопросту – сучасного лікарського засобу, найбільш часто застосовується для лікування глаукоми у вигляді очних крапель. Враховуючи, що недотримання режиму закапувань залишається однією з головних проблем в лікуванні глаукоми, дослідники пропонують альтернативний варіант для доставки ліків до ока. Пацієнт з глаукомою, одягнувши таку лінзу, може більше не турбуватися про закапування крапель - ліки поступово будуть вивільнятися із лінзи, знижуючи рівень внутрішньоочного тиску. Клінічні випробування ще не закінчено, проте це дає надію багатьом пацієнтам в світі на збереження зору протягом довгих років
           Швейцарська компанія Sensimed, що спеціалізується на розробці та впровадженні мікросистем у медичні прилади і пристрої, також внесла свій внесок у боротьбу з глаукомою. Одна з останніх розробок компанії - контактна лінза Triggerfish, що дозволяє здійснювати моніторинг рівня внутрішньоочного тиску у пацієнтів з глаукомою. Передача даних, отриманих при вимірі по бездротовому каналу надходить у невеликій датчик, розташованому за вухом пацієнта. Пристрій фіксує коливання внутрішньоочного тиску протягом 24 годин, потім лінзу знімають і носять за приписом лікаря в певні дні.  Дані, отримані за допомогою цього пристрою,  дозволяють відстежити коливання внутрішньоочного тиску протягом дня і допомагають оцінити ефективність того чи іншого засобу лікування.

Поради офтальмолога
 • Коли перевіряти зір дитині?
  Дитина народжується ще з несформованою зоровою системою, тому вона значно відрізняється від дорослої, і вимагає особливої уваги з нашого боку. Слід уважно спостерігати за розвитком зору дитини і своєчасно проводити діагностику зору для своєчасного реагування на будь-які відхилення. Близько 80% функцій зорової системи розвивається до 2-х років, але особливо швидко перші півроку життя.
  Читати повністю
 • Короткозорість (міопія)
  <p> Що таке короткозорість? Це дефект зору, який заважає добре бачити вдалину. Короткозора людина погано розрізняє віддалені об'єкти: обличчя людей, дорожні знаки, написи на бігбордах. При цьому вона з легкістю читає дрібний шрифт і відмінно бачить розташовані поблизу предмети. </p> <p> Сам термін міопія походить від грецького слова "myops", що означає "той, що мружить очі". Таку назву хворобі дали неспроста. Поганий зір змушує людину мружитись, що з легкістю помічають оточуючі. </p> <br>
  Читати повністю
 • ПНЕВМОТОНОМЕТРІЯ
  ПНЕВМОТОНОМЕТРІЯ – сучасний метод безконтактного вимірювання внутрішньоочного тиску Навіщо нам необхідно регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск? В наш час існує ряд серйозних очних захворювань, одне з яких глаукома. Дане захворювання має ряд серйозних наслідків: підвищення внутрішньоочного тиску, розвиток дефектів зі зниженням зору, атрофією зорового нерва. Як правило, цією хворобою хворіли люди старше 40 років, але в наш час ця хвороба «помолодшала» і на даний момент виявлено багато випадків захворювань у молодого населення.
  Читати повністю
Вгору