Короткий словник термінів офтальмології

Даний розділ допоможе Вам розібратися зі специфічною термінологією в офтальмології.

Акомодація - здатність ока фокусувати зображення на сітківці, що дозволяє людині однаково чітко бачити на різних відстанях.
Аметропія - відхилення зору від норми, патологія рефракції ока (міопія, гіперметропія, астигматизм)
Астенопія - зорове стомлення, яке настає під час зорової роботи. Особливо часто виникає поблизу.
Астигматизм - це вид порушення зору, при якому рогівка або кришталик має вигнуту форму, і заломлює промені світла в різних меридіанах, в результаті людина бачить не якісно
Аддидація - різниця між оптичною силою лінзи для далі і для близи.
Амбліопія (ліниве око) - це зниження гостроти зору, причиною якого переважно є функціональні розлади зорового аналізатора, що не піддається корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.
Анізометропія - це неправильна рефракція ока, при якій оптична сила правого і лівого ока різна.
Афакія - відсутність кришталика (наслідок операції з приводу катаракти, чи травми).
Бінокулярний зір - одночасна зорова робота двома очима, для формування в корі головного мозку єдиного зорового образу.
Візус - зір. Це складний процес сприйняття оком світлових хвиль і формування зорових образів.
Гіперметропія ( далекозорість) - нездатність чітко бачити на близькі відстані, у зв'язку з вкороченою формою очного яблука . Всі світлові промені, які проходять через таке око переломлюються за сітківкою. При гіперметропії високого ступеня люди погано бачать на різні відстані.
Глаукома – захворювання, при якому відбувається підвищення внутрішньоочного тиску.
Діоптрія – одиниця оптичної сили лінзи.
Катаракта - помутніння кришталика ока. Частіше зустрічається у літніх людей тому що є відображенням вікових змін організму.
Кератоконус - це захворювання рогівки, при якому змінюється її форма. Рогівка стоншується і випинається вперед у вигляді конуса, при цьому порушується якість зору.
Кератит - запалення рогівки.
Кон'юнктивіт - запалення слизової оболонки очного яблука і внутрішньої поверхні повік, кон'юнктиви. Причиною кон'юнктивіту найчастіше є інфекція або алергія.
Міопія (короткозорість) - нездатність чітко бачити віддалені об'єкти. У зв'язку з більш видовженою формою ока, світлові промені заломлюються перед сітківкою. Люди з такою рефракцією скаржаться на погану якість зору вдалину.
Ортокератологія - це сучасний метод тимчасової корекції зору, за допомогою планового застосування жорстких газопроникних контактних лінз, які використовуються під час сну, за допомогою запрограмованої перебудови епітелію рогівки, покращують гостроту зору. Використовується як альтернатива окулярам, або денними контактним лінзам.
Пресбіопія - вікове ослаблення акомодації, пов'язане з втратою еластичності кришталика., які починаються в середньому від 40 років. У людини з'являються проблеми з читанням, письмом і т. п.
Периметрія - дослідження центрального і периферичного поля зору шляхом визначення їх меж і світловідображуючої чутливості сітківки. Призначений для діагностики захворювань сітківки, зорового нерва, хіазми, провідних шляхів і зорової кори головного мозку. Периметрія виявляє деякі офтальмологічні, неврологічні і нейрохірургічні протипоказання до лазерної корекції.
Рефракція - оптична характеристика ока.
Синдром сухого ока - захворювання, при якому йде недостатнє вироблення слізної рідини або порушення її якості.
Страбізм (косоокість) - гетеротропія, відхилення зорових осей очей від симетричної позиції, що призводить до порушення бінокулярного зору
Еметропія – стан ока, при якому всі світлові промені потрапляють чітко на сітківку. Гарний зір вдалину і зблизька.
Схожі статті
Поради офтальмолога
 • Далекозорість (Гіперметропія)
  <p> Далекозорість — це поширений дефект зору, який може зустрічатися в будь-якому віці. За статистикою, захворюванням страждає близько 50% населення нашої планети. </p> <p> Далекозорість буває вродженою і набутою. Перша розвивається у внутрішньоутробному періоді. Її причина — неправильне формування очного яблука під час вагітності. Набута гіперметропія виникає після 35-40 років через вікові зміни в кришталику і циліарному тілі. В офтальмології її називають пресбіопією. </p>
  Читати повністю
 • Підбір жіночої оправи
  Зараз носити окуляри – це надзвичайно природно для всіх. На сьогоднішній день навіть ті люди, у яких стопроцентний зір , носять стильні окуляри з нульовими діоптріями, щоб надати своєму стилю ізюминку. Асортимент жіночих оправ відрізняється величезним різномаїттям геометричних форм, розмірів, дизайну і стилів. Більшість жінок при виборі оправ стараються враховувати модні тенденції, вашій увазі представляються найбільш популярні сучасні тренди і напрями. В сучасних оправах поєднуються чарівна недбалість і в той же час точність ліній ,
  Читати повністю
 • Підбір контактних лінз по терміну носіння
  Сьогодні оптична галузь зробила крок далеко вперед, і як альтернативне носіння оправ нам пропонують контактні лінзи. У чому їх плюси і як правильно їх підібрати спробуємо розібратися. Важливо враховувати при виборі контактних лінз: матеріал лінз і режим носіння. Правильно підібрані лінзи це запорука здоров'я ваших очей і впевнений погляд! Користь одноденних лінз Одноденні лінзи зручні тим, що не вимагають жодних засобів по догляду. В цьому є плюси не тільки для ледачих, але і дуже зайнятих людей. Дуже добре такі лінзи підходять для людей, які користуються контактними лінзами час від часу: під час заняття спортом або на важливих ділових зустрічах. Зараз на ринку широкий вибір гідрогелевих, силікон-гідрогелевих та біосувмісних одноденних контактних лінз. Одно - або двотижневі контактні лінзи
  Читати повністю
Вгору