Короткий словник термінів офтальмології

Даний розділ допоможе Вам розібратися зі специфічною термінологією в офтальмології.

Акомодація - здатність ока фокусувати зображення на сітківці, що дозволяє людині однаково чітко бачити на різних відстанях.
Аметропія - відхилення зору від норми, патологія рефракції ока (міопія, гіперметропія, астигматизм)
Астенопія - зорове стомлення, яке настає під час зорової роботи. Особливо часто виникає поблизу.
Астигматизм - це вид порушення зору, при якому рогівка або кришталик має вигнуту форму, і заломлює промені світла в різних меридіанах, в результаті людина бачить не якісно
Аддидація - різниця між оптичною силою лінзи для далі і для близи.
Амбліопія (ліниве око) - це зниження гостроти зору, причиною якого переважно є функціональні розлади зорового аналізатора, що не піддається корекції за допомогою окулярів або контактних лінз.
Анізометропія - це неправильна рефракція ока, при якій оптична сила правого і лівого ока різна.
Афакія - відсутність кришталика (наслідок операції з приводу катаракти, чи травми).
Бінокулярний зір - одночасна зорова робота двома очима, для формування в корі головного мозку єдиного зорового образу.
Візус - зір. Це складний процес сприйняття оком світлових хвиль і формування зорових образів.
Гіперметропія ( далекозорість) - нездатність чітко бачити на близькі відстані, у зв'язку з вкороченою формою очного яблука . Всі світлові промені, які проходять через таке око переломлюються за сітківкою. При гіперметропії високого ступеня люди погано бачать на різні відстані.
Глаукома – захворювання, при якому відбувається підвищення внутрішньоочного тиску.
Діоптрія – одиниця оптичної сили лінзи.
Катаракта - помутніння кришталика ока. Частіше зустрічається у літніх людей тому що є відображенням вікових змін організму.
Кератоконус - це захворювання рогівки, при якому змінюється її форма. Рогівка стоншується і випинається вперед у вигляді конуса, при цьому порушується якість зору.
Кератит - запалення рогівки.
Кон'юнктивіт - запалення слизової оболонки очного яблука і внутрішньої поверхні повік, кон'юнктиви. Причиною кон'юнктивіту найчастіше є інфекція або алергія.
Міопія (короткозорість) - нездатність чітко бачити віддалені об'єкти. У зв'язку з більш видовженою формою ока, світлові промені заломлюються перед сітківкою. Люди з такою рефракцією скаржаться на погану якість зору вдалину.
Ортокератологія - це сучасний метод тимчасової корекції зору, за допомогою планового застосування жорстких газопроникних контактних лінз, які використовуються під час сну, за допомогою запрограмованої перебудови епітелію рогівки, покращують гостроту зору. Використовується як альтернатива окулярам, або денними контактним лінзам.
Пресбіопія - вікове ослаблення акомодації, пов'язане з втратою еластичності кришталика., які починаються в середньому від 40 років. У людини з'являються проблеми з читанням, письмом і т. п.
Периметрія - дослідження центрального і периферичного поля зору шляхом визначення їх меж і світловідображуючої чутливості сітківки. Призначений для діагностики захворювань сітківки, зорового нерва, хіазми, провідних шляхів і зорової кори головного мозку. Периметрія виявляє деякі офтальмологічні, неврологічні і нейрохірургічні протипоказання до лазерної корекції.
Рефракція - оптична характеристика ока.
Синдром сухого ока - захворювання, при якому йде недостатнє вироблення слізної рідини або порушення її якості.
Страбізм (косоокість) - гетеротропія, відхилення зорових осей очей від симетричної позиції, що призводить до порушення бінокулярного зору
Еметропія – стан ока, при якому всі світлові промені потрапляють чітко на сітківку. Гарний зір вдалину і зблизька.
Схожі статті
Поради офтальмолога
 • Короткозорість (міопія)
  <p> Що таке короткозорість? Це дефект зору, який заважає добре бачити вдалину. Короткозора людина погано розрізняє віддалені об'єкти: обличчя людей, дорожні знаки, написи на бігбордах. При цьому вона з легкістю читає дрібний шрифт і відмінно бачить розташовані поблизу предмети. </p> <p> Сам термін міопія походить від грецького слова "myops", що означає "той, що мружить очі". Таку назву хворобі дали неспроста. Поганий зір змушує людину мружитись, що з легкістю помічають оточуючі. </p> <br>
  Читати повністю
 • Як правильно робити гімнастику для очей
  Гімнастику для очей слід робити щодня і бажано в першій половині дня протягом 5-7 хв. Гімнастика робиться сидячи в розслабленому стані, без окулярів (для тих хто постійно їх носить). Спочатку комплекс вправ робиться з відкритими очима, потім із закритими очима. Очі слід водити за напрямком стрілок. Фігури спочатку роблять за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки. Починаємо з одного, двох вправ (кожну фігуру) до появи неприємних відчуттів, поступово збільшуючи до 10 разів кожну фігуру. Очі рухаються по стрілках в одну сторону одночасно.
  Читати повністю
 • Лінзи Impression FreeSign®3 від Rodenstock
  Лінзи сімейства Impression2® унікальні. Так само як і ті, хто їх носить. Лінзи Impression FreeSign®3 створюються не тільки на основі Вашого рецепту, але і враховують індивідуальні дані такі, як форма Вашого обличчя, відстань між очима і посадка обраної вами оправи. Rodenstock задає нові масштаби з наступним поколінням інноваційних прогресивних лінз Impression FreeSign®3. Тепер при розрахунку прогресивної лінзи приймаються до уваги також і Ваші індивідуальні зорові звички! Більше зору: більше далi, більше близу, більше зліва, більше справа, для підвищеної працездатності протягом всього дня! Impression FreeSign®3 — інноваційний перфекціонізм Абсолютна новинка - нова прогресивна лінза Impression FreeSign®3. Вперше при розрахунку лінзи враховуються не лише індивідуальні параметри, але і ваші зорові звички! Переваги нової лінзи: - Великі, адаптовані до індивідуальних потреб зорові поля, завдяки чому знижується навантаження на очі і на шийний відділ хребта.
  Читати повністю
Вгору