для всієї родини


Поради офтальмолога

З лінзами та без:
подивіться як виглядає
світ через різні типи лінз

Навіщо треба комп’ютерні окуляри

Сьогодні в вік комп’ютерних технологій, як ніколи , стала важлива і актуальна проблема збереження зору і рішення питання корекції зору. Робота за комп’ютером дуже втомлююча для очей, і несприятливим чином може позначитись на Вашому зорі, якщо знехтувати простими правилами. При довготривалій роботі за монітором очі пересихають, і отримують в надлишку голубий колір від випромінювання монітору. Того слід пам’ятати про загальні рекомендації при роботі перед монітором. Кожні дві години робіть 15-хвилинну перерву, під час якої відведіть очі від монітору, подивіться вдаль, порухайтесь. За час роботи слід сидіти на відстані 50-60см від монітору комп’ютера і старатись частіше моргати, щоб очі не пересихали.

Особливості анатомії і фізіології дитячого ока

<p> Зорова система дитини відрізняється від зорової системи дорослого і постійно продовжує формуватися. </p> Як же бачать новонароджені, коли впізнають маму і чому колір очей в перші дні життя не завжди остаточний?

Про лінзи для окулярів

 • Поляризаційні лінзи
  Гладкі горизонтальні поверхні, такі як вода, мокрий асфальт, пісок, сніг, лід, і т. i. є основними джерелами поляризації світла в навколишньому середовищі. Коли світло під певним кутом падає на таку поверхню, воно відбивається, і стає поляризованим. Поляризоване світло створює так звані оптичні перешкоди, або блиск. Оптичні перешкоди призводять до: - погіршення видимості; - викликають помутніння зору; - «змушують» жмуритися і заважають при водінні автомобіля, при катанні на ковзанах, рибної ловлі і т. i.
  Читати повністю
 • Матеріал для оправ
  При виробництві металевих оправ використовуються 4 основнi групи металів: сплави міді, нержавіюча сталь, титан і алюміній. В дану групу не відносимо золото через специфіку його обробки. Сплави міді. Найчастіше в сплави з міддю додають наступні матеріали: нікель, цинк, олово, залізо, берилій. Латунь марки Л85. Використання даного матеріалу в наш час значно скоротилося з-за високого ступеня корозії.
  Читати повністю
 • Пресбіопія
  <p> Пресбіопія — це проблема, з якою стикаються люди старшого віку. Вона дає про себе знати в 40-50 років. Цікаво, що у осіб з короткозорістю перші ознаки далекозорості з'являються пізніше, ніж у тих, хто добре бачив протягом життя. Причину цього дивного явища ми пояснимо трохи пізніше. </p> <p> Називати пресбіопію захворюванням — не зовсім правильно. Це вікова особливість зору, яка властива всім людям. Пресбіопи добре бачать вдалину і можуть вільно читати написи на далеких білбордах. Але розташовані поблизу предмети здаються їм розмитими. Це викликає труднощі при роботі за комп'ютером, читанні газет, вишиванні тощо. </p>
  Читати повністю
Вгору