Контактні лінзи

()

Фільтри

Сортувати:
Товарів на сторінці:

Зростаюча популярність контактної корекції зору пов'язана з тим, що з кожним роком технології виробництва лінз вдосконалюються. Сучасні лінзи значно перевершують своїх порівняно недавніх попередників (5-10 років) за всіма показниками, що позитивно позначається на комфорті, зручності носіння і здоров'ї очей.


Огляд асортименту: які вибрати


Перше, що необхідно зробити – це проконсультуватися з офтальмологом і пройти повну діагностику зору. Спеціаліст визначить тип корекції, необхідну оптичну силу (яка може відрізнятися від діоптрій окулярів) і радіус майбутніх лінз. Існує також безліч обов'язкових додаткових параметрів, які визначаються згідно з вашими побажаннями і способом життя:


 1. Режим носіння визначає, як довго можна ходити в лінзах, не знімаючи їх. Денний режим – найпоширеніший, лінзи надягають вранці і обов'язково знімаються на ніч. Гнучкий режим дозволяє час від часу протягом однієї-двох ночей не знімати лінзи з очей. Пролонгований режим означає, що лінзи завдяки високому ступеню проникнення кисню до рогівки можна носити від 2 до 30 діб, не знімаючи.
 2. Тривалість носіння можлива від 1 дня (одноденні) до року (традиційні). Лінзи багаторазового використання вимагають нескладного, але обов'язкового догляду. Одноденні ж відразу після зняття викидаються. Одноденні лінзи не тільки прості і зручні у використанні, але й, на думку лікарів, є найгігієнічнішим і найбезпечнішим методом контактної корекції зору.
 3. Необхідність UV-фільтру залежить від вашого способу життя. Якщо ви протягом дня тривалий час перебуваєте під відкритим небом, слід подбати про захист ваших очей від природного ультрафіолетового випромінювання.
 4. Матеріал лінз. Сьогодні на ринку контактної корекції можна зустріти лінзи трьох типів: силіконові (жорсткі КЛ, складають лише 10% від усіх використовуваних лінз) і більш поширені – гідрогелеві і силікон-гідрогелеві (м'які КЛ). Такі важливі параметри, як киснепроникність (Dk/t) і вологомісткість лінз, безпосередньо залежать від матеріалу виготовлення. Ці показники разом із режимом носіння визначають, наскільки комфортними будуть лінзи для ваших очей. Чим вище показник Dk/t, тим більш фізіологічними і безпечними при носінні будуть контактні лінзи.
 5. Колір – лінзи можуть виконувати коригуючу зір і/або декоративну функцію (кольорові, відтінкові).

Якщо ви плануєте користуватись контактною оптикою постійно, то варто обирати лінзи багаторазового використання: двотижневі, на один місяць, квартальні або на рік. Тим, хто планує носити лінзи час від часу, варто звернути увагу на моделі одноразового використання. Якщо ви працюєте вночі або часто перебуваєте в дорозі і подорожах, оптимальним рішенням стануть силікон-гідрогелеві лінзи тривалого безперервного носіння.


У чому відмінності найпоширеніших типів матеріалу контактної оптики?


Жорсткі контактні лінзи (ЖКЛ)


Сучасні ЖКЛ виготовляються на основі силікону, що відрізняється високою здатністю пропускати кисень до рогівки.


Переваги ЖКЛ:


 • міцні і стійкі до відкладень, відповідно мають найтриваліший термін використання і економічно вигідні;

 • порівняно малий діаметр лінз забезпечує вільне «дихання» рогівці;

 • у складі жорстких лінз немає води (вони не пересушуються у сухому або запиленому приміщенні, тобто пацієнтам рідше потрібні зволожуючі краплі). 

Недоліки ЖКЛ:


тривалий процес звикання до нових жорстких лінз, який може затягнутися на 7-14 днів, а іноді й довше;
складний підбір, оскільки жорсткі лінзи повинні ідеально збігатися з поверхнею рогівки кожного ока.

М'які контактні лінзи (МКЛ)


На сьогоднішній день м'які контактні лінзи справедливо вважаються найбільш комфортними для очей. Ринок МКЛ пропонує два основних типи матеріалу:


 1. Гідрогель. Його киснепроникність знаходиться в діапазоні 20-40 Dk/t – цього достатньо для денного носіння. Чим вище здатність цього матеріалу пропускати повітря, тим більше води міститься у виробі (вміст може досягати 70%). З одного боку, це робить їх більш фізіологічними, з іншого – більш м'якими, що скорочує термін використання.
 2. Силікон-гідрогель пропускає кисень значно краще (60-175 Dk/t), зберігаючи при цьому міцність виробу. Такі лінзи значно тонкіші, що дозволяє носити їх, не знімаючи до 30 днів. Використовуються такі МКЛ як для денного, так і для пролонгованого носіння.

Переваги м'яких контактних лінз:


 • легкий підбір;
 • однакова чіткість фронтального і периферичного зору (це одна з головних переваг м'яких контактних лінз над коригуючими зір окулярами);
 • короткий період звикання або відсутність такого в принципі;
 • можливість водити автомобіль, займатися всіма видами спорту і активного відпочинку, не турбуючись за якість зору;
 • простий догляд;
 • великий вибір моделей і широкий ціновий діапазон.

З недоліків м'яких контактних лінз слід зазначити їх порівняну крихкість, що вимагає більш обережного поводження, і недовговічність.


Дизайн лінз


Залежно від мети контактної корекції зору лінзи мають різний дизайн:


 • сферичні – призначені для корекції короткозорості і далекозорості;
 • асферичні – плоска задня поверхня забезпечує хорошу фіксацію і чітке зображення навіть на периферичних ділянках;
 • торичні – коригують астигматизм;
 • мультифокальні – використовуються для корекції пресбіопії (вікової далекозорості).

Якість зору, здоров'я очей і ваше загальне самопочуття залежить від дотримання правил зберігання та використання лінз. Тільки правильний догляд, слідування приписам офтальмолога і акуратне поводження з контактної оптикою допоможуть вам насолоджуватися якісним зором.


Що потрібно купити для догляду за контактними лінзами


Якщо термін носіння ваших лінз довше одного дня, то для їх дбайливого очищення від відкладень солі, білка і пилу, а також для дезінфекції вам знадобляться:


 • контейнер для зберігання лінз;
 • багатофункціональний розчин (БФР) – очищає і дезінфікує лінзи;
 • пероксидні системи – розчини на основі перекису водню підходять для очищення, дезінфекції та зберігання лінз, не викликають алергічної реакції;
 • ферментні очисники – для глибокого очищення лінз планової заміни від білкових відкладень. Вони знадобляться вам, якщо термін носіння лінз становить від 3 місяців і більше. Користуватися ними потрібно не частіше 1 разу на тиждень, розчиняючи у багатофункціональному розчині;
 • щоденні білкові очисники – розчин, який можна використовувати кожен день для дезінфекції разом з БФР.

У нашому магазині досвідчені консультанти допоможуть підібрати всі необхідні розчини та аксесуари для догляду за вашим типом лінз.


Купівля контактних лінз


У нашому інтернет-магазині представлений широкий спектр оригінальних засобів контактної корекції і супутніх аксесуарів з догляду за ними від провідних світових виробників. Професійні консультанти завжди готові допомогти вам з вибором і покупкою!

Читать полностью Свернуть
Радіус кривизни (BC)
Кол-во в упаковке
Колір лінзи
Вгору