Факти про дитячий зір
Факти про дитячий зір Детальніше
Турбота про дитячий зір
Турбота про дитячий зір Детальніше
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри? Детальніше
Огляд кольорових контактних лінз
Огляд кольорових контактних лінз Детальніше
Авторефрактокератометрія
Далекозорість (Гіперметропія)
Пресбіопія
 • Кращі статті місяця
 • Дитячий зір
 • Інше
 • Захворювання очей
 • Контактні лінзи та аксесуари
 • Оправи
 • Оптичні лінзи
 • Сонцезахисні окуляри
 • Коли перевіряти зір дитині?
  Дитина народжується ще з несформованою зоровою системою, тому вона значно відрізняється від дорослої, і вимагає особливої уваги з нашого боку. Слід уважно спостерігати за розвитком зору дитини і своєчасно проводити діагностику зору для своєчасного реагування на будь-які відхилення. Близько 80% функцій зорової системи розвивається до 2-х років, але особливо швидко перші півроку життя.
  Читати повністю
 • «Дитячий зір. Своєчасна діагностика»
  Сьогодні, в епоху загальної комп'ютеризації, гаджетів і технічного розвитку дуже актуальна проблема поганого зору у дітей. За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, якщо короткозорість і далі буде розвиватися такими ж темпами, то до 2050 року 50% населення Землі стануть міопами (короткозорими). Проблема ранньої дитячої короткозорості вже сьогодні в азіатських країнах є першою причиною інвалідизації нації. Тому в усьому світі гостро стоїть питання ранньої діагностики та лікування порушень зору у дітей. Чим раніше і регулярніше Ви відвідуєте свого дитячого офтальмолога, тим краще результат.
  Читати повністю
 • 5 міфів про контактної корекції зору
  Головний аргумент супротивників контактної корекції: лінза - це чужорідне тіло, яке око буде «заперечувати». Немає нічого кращого і переконливішого, ніж особистий досвід! Ви можете самостійно спростувати дану оману, відвідавши найближчу оптику і примірявши лінзи! Спробуйте поносити їх протягом пари годин, цього часу вистачить, щоб оцінити всі переваги даного методу і стати прихильником контактної корекції назавжди.
  Читати повністю
 • Поляризаційні лінзи
  Гладкі горизонтальні поверхні, такі як вода, мокрий асфальт, пісок, сніг, лід, і т. i. є основними джерелами поляризації світла в навколишньому середовищі. Коли світло під певним кутом падає на таку поверхню, воно відбивається, і стає поляризованим. Поляризоване світло створює так звані оптичні перешкоди, або блиск. Оптичні перешкоди призводять до: - погіршення видимості; - викликають помутніння зору; - «змушують» жмуритися і заважають при водінні автомобіля, при катанні на ковзанах, рибної ловлі і т. i.
  Читати повністю
 • Синдром сухого ока
  Почервоніння, втома, дискомфорт в очах — симптоми, на які іноді не звертають уваги, намагаючись звикнути або терпіти з думкою «саме минеться». Але чи так нешкідлива сухість очей і чим насправді загрожує недбале ставлення до проблеми? Що таке синдром сухого ока (ССО)? Запалення через нестабільність слізної плівки — одне з поширених очних захворювань. Слізна плівка складається з трьох різних за біохімічним складом шарів: муциновий, водяний, ліпідний.
  Читати повністю
Поради офтальмолога
 • Пресбіопія
  <p> Пресбіопія — це проблема, з якою стикаються люди старшого віку. Вона дає про себе знати в 40-50 років. Цікаво, що у осіб з короткозорістю перші ознаки далекозорості з'являються пізніше, ніж у тих, хто добре бачив протягом життя. Причину цього дивного явища ми пояснимо трохи пізніше. </p> <p> Називати пресбіопію захворюванням — не зовсім правильно. Це вікова особливість зору, яка властива всім людям. Пресбіопи добре бачать вдалину і можуть вільно читати написи на далеких білбордах. Але розташовані поблизу предмети здаються їм розмитими. Це викликає труднощі при роботі за комп'ютером, читанні газет, вишиванні тощо. </p>
  Читати повністю
 • Матеріали оптичних лінз
  Оптичну лінзу можна вважати справжнім дивом науки! Її матеріал повинен бути абсолютно бездоганним: прозорим, недорогим, чистим і однорідним за структурою. Крім того, обробка лінзи вимагає високої точності і технологічності. Навіть безбарвні лінзи повинні захищати від Уф-випромінювання і бути легкими у догляді. Який з матеріалів більше підходить вам? Це залежить від пропонованих до нього ваших індивідуальних вимог: чи повинні окуляри бути легкими, оскільки Ви віддаєте перевагу тонким філігранним оправам? Або масивність окулярів дає вам впевненість в їх міцності? Пластик або скло - познайомтеся з їх властивостями та відмінностями. Легкий і тонкий: пластик (полімер, полікарбонат,Trivex)
  Читати повністю
 • Мудрі поради для здорових очей
  Ні для кого не секрет, що будь-яка діяльність, пов'язана з ризиком, має свою техніку безпеки. Не стало винятком і зір. Щоб наші очі не втомлювалися, зір не погіршувався і ми не відчували дискомфорт до кінця дня - дотримуйтеся наступних рекомендацій. 1. При роботі за комп'ютером, робіть 15-хвилинну перерву кожні дві години роботи, під час якого подивіться вдалину, походіть. 2. Якщо Ви багато часу проводите за комп'ютером – користуйтеся спеціальними окулярами з лінзами, які захистять Ваші очі від втоми. 3. Частіше моргайте перед монітором. 4. Під час роботи слід сидіти на відстані 50-60 см від монітора комп'ютера. А при перегляді телевізора відстань до нього повинно складати від 3-х до 5-ти діагоналей телевізора. Не забудьте увімкнути освітлення. 5. Не читайте лежачи і в рухомому транспорті. Це може значно знизити Ваш зір.
  Читати повністю
Вгору