Факти про дитячий зір
Факти про дитячий зір Детальніше
Турбота про дитячий зір
Турбота про дитячий зір Детальніше
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри? Детальніше
Огляд кольорових контактних лінз
Огляд кольорових контактних лінз Детальніше
Авторефрактокератометрія
Далекозорість (Гіперметропія)
Пресбіопія
 • Кращі статті місяця
 • Дитячий зір
 • Інше
 • Захворювання очей
 • Контактні лінзи та аксесуари
 • Оправи
 • Оптичні лінзи
 • Сонцезахисні окуляри
 • Коли перевіряти зір дитині?
  Дитина народжується ще з несформованою зоровою системою, тому вона значно відрізняється від дорослої, і вимагає особливої уваги з нашого боку. Слід уважно спостерігати за розвитком зору дитини і своєчасно проводити діагностику зору для своєчасного реагування на будь-які відхилення. Близько 80% функцій зорової системи розвивається до 2-х років, але особливо швидко перші півроку життя.
  Читати повністю
 • «Дитячий зір. Своєчасна діагностика»
  Сьогодні, в епоху загальної комп'ютеризації, гаджетів і технічного розвитку дуже актуальна проблема поганого зору у дітей. За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, якщо короткозорість і далі буде розвиватися такими ж темпами, то до 2050 року 50% населення Землі стануть міопами (короткозорими). Проблема ранньої дитячої короткозорості вже сьогодні в азіатських країнах є першою причиною інвалідизації нації. Тому в усьому світі гостро стоїть питання ранньої діагностики та лікування порушень зору у дітей. Чим раніше і регулярніше Ви відвідуєте свого дитячого офтальмолога, тим краще результат.
  Читати повністю
 • 5 міфів про контактної корекції зору
  Головний аргумент супротивників контактної корекції: лінза - це чужорідне тіло, яке око буде «заперечувати». Немає нічого кращого і переконливішого, ніж особистий досвід! Ви можете самостійно спростувати дану оману, відвідавши найближчу оптику і примірявши лінзи! Спробуйте поносити їх протягом пари годин, цього часу вистачить, щоб оцінити всі переваги даного методу і стати прихильником контактної корекції назавжди.
  Читати повністю
 • Поляризаційні лінзи
  Гладкі горизонтальні поверхні, такі як вода, мокрий асфальт, пісок, сніг, лід, і т. i. є основними джерелами поляризації світла в навколишньому середовищі. Коли світло під певним кутом падає на таку поверхню, воно відбивається, і стає поляризованим. Поляризоване світло створює так звані оптичні перешкоди, або блиск. Оптичні перешкоди призводять до: - погіршення видимості; - викликають помутніння зору; - «змушують» жмуритися і заважають при водінні автомобіля, при катанні на ковзанах, рибної ловлі і т. i.
  Читати повністю
 • Синдром сухого ока
  Почервоніння, втома, дискомфорт в очах — симптоми, на які іноді не звертають уваги, намагаючись звикнути або терпіти з думкою «саме минеться». Але чи так нешкідлива сухість очей і чим насправді загрожує недбале ставлення до проблеми? Що таке синдром сухого ока (ССО)? Запалення через нестабільність слізної плівки — одне з поширених очних захворювань. Слізна плівка складається з трьох різних за біохімічним складом шарів: муциновий, водяний, ліпідний.
  Читати повністю
Поради офтальмолога
 • Асферичні лінзи: дизайн, переваги, оптичні властивості
  <p> Асферичні лінзи (АЛ, aspherical lens) відрізняються особливим дизайном поверхонь. Що це означає? Давайте розбиратися! </p> <p> Обидві поверхні стандартної очкової лінзи повторюють форму кулі. У асферичної лінзи одна поверхня має форму еліпса, гіперболи або параболи, а друга — залишається сферичною. </p> <p> </p> <p> Крім цього існують бі-асферичні лінзи. У таких виробів передня і задня поверхні мають складну асферичну форму. Окуляри з бі-асферическим склом мають ще кращі оптичні властивості, викликають менше зорових спотворень і дають більш широке поле зору. </p> <br>
  Читати повністю
 • Сонцезахисні окуляри для дітей
  Ми знаємо, що сонце може бути не тільки корисним, а й небезпечним для Вашого організму, особливо для шкіри і очей. Ще більш уважно слід ставитися до того, як довго діти перебувають на вулиці в яскравий сонячний день. Їх організм більше схильний до впливу сонячного випромінювання, ніж організм дорослих. Не варто забувати, що діти проводять на свіжому повітрі дуже багато часу, особливо під час канікул. Необхідно зауважити, що сонцезахисні окуляри служать бар'єром для бруду і пилу,
  Читати повністю
 • Категорія фільтрів для сонцезахисних окулярів і рівні захисту від УФ.
  Існують стандарти, які виділяють п'ять категорій фільтрів для сонцезахисних окулярів з різними рівнями затемнення та захисту від ультрафіолету. У складі сонячного світла є ультрафіолетове випромінювання. Залежно від довжини хвилі, ультрафіолет поділяється на: - Довгохвильові (тип А довжина хвилі 315-400нм): найменш небезпечний діапазон випромінювання; - Середньохвильові (тип В довжина хвилі 315-280нм): більш висока енергія випромінювання, викликає пошкодження шкіри; - Короткохвильові (тип С і V довжина хвилі 100-280нм): найбільш небезпечний діапазон, але він практично весь затримується озоновим шаром земної атмосфери. УВ-А і УВ-В промені - для людини вони не відчутні, тому при надмірному попаданні можуть викликати опік сітківки. У всіх якісних окулярах за замовчуванням є захист в будь-якому ступеню затемненості лінз. Інформація може вказуватися на лінзі: УФ 380 або 400 УФ.
  Читати повністю
Вгору