Факти про дитячий зір
Факти про дитячий зір Детальніше
Турбота про дитячий зір
Турбота про дитячий зір Детальніше
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри? Детальніше
Кольорові контактні лінзи
Кольорові контактні лінзи Детальніше
Авторефрактокератометрія
Далекозорість (Гіперметропія)
Пресбіопія
 • Кращі статті місяця
 • Дитячий зір
 • Інше
 • Захворювання очей
 • Контактні лінзи та аксесуари
 • Оправи
 • Оптичні лінзи
 • Сонцезахисні окуляри
 • Коли перевіряти зір дитині?
  Дитина народжується ще з несформованою зоровою системою, тому вона значно відрізняється від дорослої, і вимагає особливої уваги з нашого боку. Слід уважно спостерігати за розвитком зору дитини і своєчасно проводити діагностику зору для своєчасного реагування на будь-які відхилення. Близько 80% функцій зорової системи розвивається до 2-х років, але особливо швидко перші півроку життя.
  Читати повністю
 • «Дитячий зір. Своєчасна діагностика»
  Сьогодні, в епоху загальної комп'ютеризації, гаджетів і технічного розвитку дуже актуальна проблема поганого зору у дітей. За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, якщо короткозорість і далі буде розвиватися такими ж темпами, то до 2050 року 50% населення Землі стануть міопами (короткозорими). Проблема ранньої дитячої короткозорості вже сьогодні в азіатських країнах є першою причиною інвалідизації нації. Тому в усьому світі гостро стоїть питання ранньої діагностики та лікування порушень зору у дітей. Чим раніше і регулярніше Ви відвідуєте свого дитячого офтальмолога, тим краще результат.
  Читати повністю
 • 5 міфів про контактної корекції зору
  Головний аргумент супротивників контактної корекції: лінза - це чужорідне тіло, яке око буде «заперечувати». Немає нічого кращого і переконливішого, ніж особистий досвід! Ви можете самостійно спростувати дану оману, відвідавши найближчу оптику і примірявши лінзи! Спробуйте поносити їх протягом пари годин, цього часу вистачить, щоб оцінити всі переваги даного методу і стати прихильником контактної корекції назавжди.
  Читати повністю
 • Пресбіопія
  Пресбіопія (вікова далекозорість) - стан очей при якому погіршується зір на близькій відстані, пов'язаний з фізіологічним процесом старіння кришталика. Причини: природний процес старіння органу зору, що настає після 40 років і призводить до ослаблення процесу акомодації (тобто якісне зображення на різних відстанях порушується) Цей складний механізм забезпечується за рахунок властивості кришталика змінювати свою заломлюючу силу залежно від того де розташований об'єкт і фокусування його зображення на сітківці. З віком відбувається ущільнення капсули і ядра кришталика, втрачаються і пристосувальні можливості інших структур ока, порушується обмін речовин через судини сітківки і кон'юнктиви, внутріочні м'язи втрачають колишню силу. У результаті змін кришталик втрачає здатність до збільшення радіусу при розгляді близько розташованих предметів.
  Читати повністю
 • Поляризаційні лінзи
  Гладкі горизонтальні поверхні, такі як вода, мокрий асфальт, пісок, сніг, лід, і т. i. є основними джерелами поляризації світла в навколишньому середовищі. Коли світло під певним кутом падає на таку поверхню, воно відбивається, і стає поляризованим. Поляризоване світло створює так звані оптичні перешкоди, або блиск. Оптичні перешкоди призводять до: - погіршення видимості; - викликають помутніння зору; - «змушують» жмуритися і заважають при водінні автомобіля, при катанні на ковзанах, рибної ловлі і т. i.
  Читати повністю
 • Як обрати оправу відповідно з типом обличчя?
  Будь-які окуляри можуть перетворити обличчя і скрасити його недоліки. Головне - правильно визначити, до якого типу обличчя належить саме Ваше. І вибрати оправи, дотримуючись наших порад. І тоді оточуючі будуть підкорені Вашою стильною і індивідуальною зовнішністю. Прямокутне обличчя дещо витягнуте по вертикалі, тому окуляри, які закривають більшу частину обличчя і виглядають як широка поперечна лінія, зменшать його довжину. До класичної овальної форми обличчя підходить більшість оправ. Головне, щоб вони були пропорційні загальним розмірам. До круглого обличчя підійде оправа з підкресленими прямими лініями і склом прямокутної форми. Дуже темний колір оправи також зменшує повноту особи.
  Читати повністю
 • Поради для зору
  Ми чекаємо від очей дуже багато, адже вимоги до них змінюються в залежності від ситуації: за монітором комп'ютера, при заняттях спортом, на яскравому світлі або в темний час доби. При цьому все, що потрібно від вас - просто дивитися. Що робити для збереження зору? Бережіть ваше зір - очі не замінити. Якщо оправа підходить Вашій особі, рецепт виписаний вірно і лінзи чудово встановлені, ви практично забуваєте, що носите окуляри. Ми розповімо вам, як правильно поводитися з вашими окулярами. Здорове харчування, багате вітамінами, також дуже важливо для гарного зору.
  Читати повністю
 • Синдром сухого ока
  Як часто Ви відчуваєте в очах свербіж, печіння, подразнення? Очі стають червоними, нечіткий зір протягом дня. Вам знайомі ці симптоми? Якщо так, то, можливо, це синдром сухості очей. Сухість очей може розвинутися через ряд причин: постійна напруга очей, процесу старіння. У жінок сухість очей зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Так само велике значення має клімат, сухість і кондиціювання повітря, носіння контактних лінз, тютюновий дим і багато іншого.
  Читати повністю
 • Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?
  Крім того, що сонцезахисні окуляри сьогодні є неодмінно модним аксесуаром, що підкреслює певний стиль та імідж їх власника, вони повинні відповідати функціональним вимогам захисту та безпеки. Для наших очей шкідливо не тільки ультрафіолетове випромінювання, але і інфрачервоне, а також надмірно яскраве світло як таке. Якісні, правильно підібрані за ступенем затемнення окуляри, звичайно, нейтралізують негативні впливи, однак просто темні окуляри, без UV фільтрів, можуть тільки нашкодити, оскільки вони обманюють зіницю, яка не звужується на яскравому світлі, поглинаючи ще більші дози UV. Безліч проблем, що виникають у нас в старості,
  Читати повністю
Поради офтальмолога
 • Зір вдалину або поблизу
  Відчувати труднощі при читанні після 40 років - абсолютно природно. Для розуміння цього необхідно знати механізм чіткого зору: кришталик змінює свою форму в залежності від відстані до розглянутого предмета. Його еластичність знижується при настанні пресбіопії. Перший крок: при читанні тримайте книгу або газету все далі і далі, до тих пір, поки вам вистачає довжини рук. У цьому випадку окуляри для читання є хорошим рішенням. Однак для інших видів діяльності набагато зручніше мультифокальні і прогресивні лінзи. Біфокальні або прогресивні? Біфокальні лінзи мають спеціальні зони, призначені для зору на близьких і, при необхідності, на середніх відстанях. Їх перевага: немає необхідності постійно змінювати окуляри або дивитися поверх них при погляді вдалину. Однак, на відміну від прогресивних лінз, в біфокальних лінзах присутня лінія розділу зон. Однаково чіткий зір від близькості до далі
  Читати повністю
 • Контактна корекція зору для дітей
  Варто почати з того, що для грудних діток з вродженими захворюваннями очей – контактна корекція – єдиний можливий спосіб лікування. Адже малюкові можна надіти окуляри - це, як мінімум, травмонебезпечно! А якщо корекцію зору вчасно не зробити, можуть виникнути серйозні ускладнення. Контактні лінзи повністю фізіологічні, вони відтворюють природний зір, тоді як навіть найкращі окуляри – все одно, лише "вікна у світ". В контактній лінзі завжди є бокові поля зору, чого ніколи немає в окулярах,
  Читати повністю
 • Легендарні сонцезахисні окуляри Ray Ban - від класичних моделей до сучасних
  Як з'являються всесвітньо відомі імена і бренди? Їх породжує людська любов! Популярність бренду - це своєрідне визнання в любові до нього, до якості, до стилю, і головне - до ідеї! Ця любов не знає обмежень ні кордонами, ні мовою. Вона - поза часом і поза простором. Саме так сталося з легендарними сонцезахисними окулярами Ray-Ban. Про них знає увесь світ, їх вважають престижним мати в себе в гардеробі (і бажано не одні). Їх люблять політики і спортсмени, зірки сцени і президенти країн, військові і модні кутюр'є. Ray-Ban - улюблений бренд Барака Обами, Боно і Ріанни, Джонні Деппа, Бреда Пітта і Девіда Бекхема. Їх любили Джон Леннон і Джон Кеннеді, Майкл Джексон і Пітер Фонду. Ray-Ban - це легенда - яку обирають сильні успішні особистості з 1930-х років і по сьогоднішній день. Це окуляри, які стали символом багатьох поколінь.
  Читати повністю
Вгору