Факти про дитячий зір
Факти про дитячий зір Детальніше
Турбота про дитячий зір
Турбота про дитячий зір Детальніше
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри? Детальніше
Кольорові контактні лінзи
Кольорові контактні лінзи Детальніше
Авторефрактокератометрія
Далекозорість (Гіперметропія)
Пресбіопія
 • Кращі статті місяця
 • Дитячий зір
 • Інше
 • Захворювання очей
 • Контактні лінзи та аксесуари
 • Оправи
 • Оптичні лінзи
 • Сонцезахисні окуляри
 • Коли перевіряти зір дитині?
  Дитина народжується ще з несформованою зоровою системою, тому вона значно відрізняється від дорослої, і вимагає особливої уваги з нашого боку. Слід уважно спостерігати за розвитком зору дитини і своєчасно проводити діагностику зору для своєчасного реагування на будь-які відхилення. Близько 80% функцій зорової системи розвивається до 2-х років, але особливо швидко перші півроку життя.
  Читати повністю
 • «Дитячий зір. Своєчасна діагностика»
  Сьогодні, в епоху загальної комп'ютеризації, гаджетів і технічного розвитку дуже актуальна проблема поганого зору у дітей. За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, якщо короткозорість і далі буде розвиватися такими ж темпами, то до 2050 року 50% населення Землі стануть міопами (короткозорими). Проблема ранньої дитячої короткозорості вже сьогодні в азіатських країнах є першою причиною інвалідизації нації. Тому в усьому світі гостро стоїть питання ранньої діагностики та лікування порушень зору у дітей. Чим раніше і регулярніше Ви відвідуєте свого дитячого офтальмолога, тим краще результат.
  Читати повністю
 • 5 міфів про контактної корекції зору
  Головний аргумент супротивників контактної корекції: лінза - це чужорідне тіло, яке око буде «заперечувати». Немає нічого кращого і переконливішого, ніж особистий досвід! Ви можете самостійно спростувати дану оману, відвідавши найближчу оптику і примірявши лінзи! Спробуйте поносити їх протягом пари годин, цього часу вистачить, щоб оцінити всі переваги даного методу і стати прихильником контактної корекції назавжди.
  Читати повністю
 • Поляризаційні лінзи
  Гладкі горизонтальні поверхні, такі як вода, мокрий асфальт, пісок, сніг, лід, і т. i. є основними джерелами поляризації світла в навколишньому середовищі. Коли світло під певним кутом падає на таку поверхню, воно відбивається, і стає поляризованим. Поляризоване світло створює так звані оптичні перешкоди, або блиск. Оптичні перешкоди призводять до: - погіршення видимості; - викликають помутніння зору; - «змушують» жмуритися і заважають при водінні автомобіля, при катанні на ковзанах, рибної ловлі і т. i.
  Читати повністю
 • Синдром сухого ока
  Як часто Ви відчуваєте в очах свербіж, печіння, подразнення? Очі стають червоними, нечіткий зір протягом дня. Вам знайомі ці симптоми? Якщо так, то, можливо, це синдром сухості очей. Сухість очей може розвинутися через ряд причин: постійна напруга очей, процесу старіння. У жінок сухість очей зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Так само велике значення має клімат, сухість і кондиціювання повітря, носіння контактних лінз, тютюновий дим і багато іншого.
  Читати повністю
Поради офтальмолога
 • Прогресивні лінзи
  Століття інформаційних технологій підштовхнуло оптичну промисловість до нових розробок. Останні кілька років багато великих оптичних компаній займаються дизайном прогресивних лінз. Ці лінзи стали проривом в корекції пресбіопії. Прогресивні лінзи є більш досконалою альтернативою бiфокальним лінзам; вони комфортні в носінні і естетичні зовні. Останнє досягнення в області очкової корекції! У прогресивних лінз три зони чіткого зору (даль, середня зона і близька зона), при цьому візуально виглядають абсолютно однорідно без всяких меж. Це робить носіння окулярів зручним, комфортним і економним, так як замість кількох пар окулярів, цілком достатньо однієї пари мультифокальних лінз.
  Читати повністю
 • Як правильно робити гімнастику для очей
  Гімнастику для очей слід робити щодня і бажано в першій половині дня протягом 5-7 хв. Гімнастика робиться сидячи в розслабленому стані, без окулярів (для тих хто постійно їх носить). Спочатку комплекс вправ робиться з відкритими очима, потім із закритими очима. Очі слід водити за напрямком стрілок. Фігури спочатку роблять за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки. Починаємо з одного, двох вправ (кожну фігуру) до появи неприємних відчуттів, поступово збільшуючи до 10 разів кожну фігуру. Очі рухаються по стрілках в одну сторону одночасно.
  Читати повністю
 • Як влаштовані наші очі
  Людське око - це складний механізм, який дозволяє нам бачити навколишній світ, сприймати кольори, бачити обличчя близьких і дорогих нам людей, милуватися всіма фарбами нашої планети. Більша частина інформації, яка надходить у мозок людини, потрапляє через наші очі. Людське око перетворює електромагнітний імпульс в зоровий образ (картинку, яку ми бачимо).
  Читати повністю
Вгору