Cонцезахисні окуляри
Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри
Сонце завжди асоціюється у нас з чимось позитивним: з прекрасним відпочинком в теплих країнах і з хорошим настроєм. Однак не слід забувати, що сонячні промені несуть в собі небезпеку для нашої шкіри і очей. Яскраві промені змушують нас мружитися, сприяючи появі зморшок, а ультрафіолет негативно впливає на кришталик і сітківку очей, викликаючи незворотні пошкодження органів зору.
Головною поширеною помилкою є впевненість в тому, що негативний вплив UV-променів можливий тільки в яскравий сонячний день. Однак найбільшу порцію ультрафіолету ми отримуємо саме в ранкові та вечірні години, коли сонячні промені розташовуються на рівні наших очей. Крім того, небо, затягнуте хмарами, практично не затримує промені ультрафіолету, на відміну від променів видимого спектру. Кожен, хто тривалий час перебуває на відкритому повітрі, зобов'язаний подбати про захист очей від UV-променів. І чим якісніше буде цей захист, тим краще будуть почувати себе ваші очі.
Складність підбору сонцезахисних окулярів полягає в тому, що ми обираємо не тільки якісний захист, але в першу чергу елемент стильного образу, який повинен гармоніювати і з обличчям, і з зачіскою, і з одягом. Існує безліч факторів, які необхідно врахувати при підборі такого потрібного аксесуара, як сонцезахисні окуляри.
Якість сонцезахисних окулярів
Поняття якості сонцезахисних окулярів прямо пов'язане з виконанням основних функцій – захист від УФ-випромінювання, від відблисків і, при необхідності, корекція зору. На ринку поряд з окулярами відомих брендів представлені дешеві копії брендових моделей. Незважаючи на схожість дизайну, головна функція захисту очей таких окулярів часто сумнівна. Основні відмінності виробів перевірених відомих брендів:
- Якість УФ захисту. Найчастіше ступінь захисту від ультрафіолету, зазначена маловідомим виробником на маркуванні виробу, не відповідає дійсності. А перевірити це можна тільки за допомогою спеціального обладнання.
- Поляризація. Сам факт наявності поляризації в дешевої моделі сонцезахисних окулярів можна перевірити за допомогою ряду тестів. Однак якість самого поляризаційного фільтра ви ніяк не перевірите. Неякісний фільтр прослужить дуже недовго.
- Матеріали оправи. Володарі дешевих копій часто скаржаться на те, що при підвищеній вологості оправи окислюються, а при сильній спеці залишають опіки.
- Ціна. Вироби невідомих виробників набагато дешевше брендових сонцезахисних окулярів. Але якісні матеріали не можуть коштувати копійки
Форми оправ для окулярів
Різноманітність моделей сонцезахисних окулярів, представлених в каталогах відомих брендів, дає можливість покупцеві підібрати найбільш підходящий за стилем і особливостями обличчя аксесуар:
- окуляри квадратної форми (популярна модель wayfarer);
- окуляри у формі крапель («авіатори»);
- окуляри круглої форми («тішейди»);
- оправа типу «котяче око», «метелики», «лисички» з трохи витягнутими піднятими краями;
- прямокутні окуляри, традиційна класика;
Основні правила підбору окулярів від сонця
При підборі окулярів потрібно звернути увагу на те, щоб модель підходила до вашого типу обличчя, і щоб за своїм функціональним призначенням вона відповідала вашим потребам.
Підбір сонцезахисних окулярів з урахуванням форми обличчя:
- Круглолицим традиційно радять прямокутні окуляри, «котяче око», wayfarer та «авіатори».
- Обличчю овальної форми підійде практично будь-яка модель оправи, за винятком, занадто масивних.
- Володарям обличчя, форма якого наближена до квадрату, варто уникати оправ квадратної форми, а зупинити свій вибір на більш витягнутих, прямокутних формах та wayfarer.
- Людям, чий овал обличчя нагадує трикутник, підійдуть окуляри в формі овалу, кола, прямокутника і квадрата, wayfarer, але не масивні і не декоровані оправи.
Особливу увагу необхідно звернути на такі функціональні параметри:
- Ступінь захисту від ультрафіолету (при яскравому сонячному світлі високо в горах і при прогулянці в міських умовах потрібен зовсім різний ступінь захисту від ультрафіолетового випромінювання).
- Поляризація (додатковий захист від відблисків, що зменшує навантаження на очі) особливо актуальна при перебуванні біля водоймищ і на гірськолижних курортах.
- Діоптрії (для людей з порушеннями зору передбачені сонцезахисні окуляри з діоптріями).
Популярні бренди окулярів
Загальновизнаними лідерами на світовому ринку можна назвати таких виробників сонцезахисних окулярів, як Ray Ban, Polaroid, Gucci, Tom Ford. Ці бренди дають можливість підібрати чоловічі і жіночі сонцезахисні окуляри з діоптріями, з поляризацією, з різним ступенем захисту, на будь-який смак. Варто звернути увагу і на український бренд окулярів Casta, чий дизайн, якість і функціональні можливості не поступаються світовим лідерам.
Бажаємо вам приємних і вдалих покупок.