0 800 30 98 97 Передзвоніть мені
0
Вибране
Ви додали 0 товарів

УФ-захист і категорії фільтрів сонцезахисних окулярів

УФ-захист і категорії фільтрів сонцезахисних окулярів

Щодня ми перебуваємо під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Вченими доведено, що навіть маленькі дози ультрафіолету мають здатність накопичуватися. Такий кумулятивний ефект спричинює ризики необоротних процесів і патологічного стану сітківки ока.

Захистити очі від ультрафіолетового випромінювання допоможуть якісні сонцезахисні окуляри з UV 380 або UV 400, а також з правильно підібраною категорією фільтра.

UV400 — що це?

Ультрафіолетове випромінювання, яке є в складі сонячного світла, може мати хвилі різної довжини. Залежно від довжини хвилі, ультрафіолет ділиться на кілька типів:

  • тип А — довгі УФ-хвилі 315-400 нм, найменш небезпечний спектр випромінювання;

  • тип В — середні УФ-хвилі 280-315 нм, викликають пошкодження шкіри;

  • тип С і V — короткі УФ-хвилі 100-280 нм, найнебезпечніший діапазон.

Попри високий рівень небезпеки, промені типу С і V повністю затримуються озоновим шаром земної атмосфери.

Тим часом, невідчутні для людини промені УФ-А та УФ-В при надмірному попаданні можуть викликати опік сітківки.

Показник UV400 свідчить, що сонцезахисні окуляри захищають від ультрафіолетових хвиль довжиною до 400 нм. Відповідно, UV380 — захист від хвиль довжиною до 380 нм.

Моделі сонцезахисних окулярів з захистом UV400

Всі якісні сонцезахисні окуляри за замовчуванням мають UV-захист.

Існує хибна думка, що рівень захисту залежить від рівня затемнення окулярів. Насправді, це не так! Навіть повністю прозорі лінзи в окулярах можуть мати захист від ультрафіолету.

Неякісні окуляри з темними лінзами без UV-захисту блокують лише сонячне світло. Це означає, що зіниці не звужуються, а ультрафіолет потрапляє прямо на сітківку. Такий вплив УФ шкодить зору!

Як перевірити окуляри на захист від ультрафіолету?

Є виробники, які вказують ступінь UV-захисту на лінзі (UV 380 або UV 400). Якщо ж такої позначки немає, перевірити окуляри на рівень захисту від УФ можна за допомогою спектрографа.

Спектрограф для проведення UV-тесту є в більшості наших магазинів. Наявність спектрографа в Люксоптиці вашого міста уточнюйте за телефоном.

Категорії фільтрів та рівні світлопропускання

Категорія фільтра лінз визначає ступінь захисту очей від видимого сонячного світла.

Існує п'ять категорій фільтрів сонцезахисних окулярів з різними рівнями світлопропускання:

  • Категорія «0» — безбарвний або дуже слабозабарвлений фільтр (світлопропускання 80-100%). Забезпечує мінімальний ступінь захисту, комфортний в похмурі дні.

  • Категорія «1» — середньо-слабкий фільтр (світлопропускання 80-43%). Окуляри з такими лінзами підходять для неактивного сонця.

  • Категорія «2» — універсальний фільтр (світлопропускання 43-18%). Такі окуляри найпоширеніші і добре справляються з яскравим сонцем.

  • Категорія «3» — темний фільтр (світлопропускання 18-8%). Підходить для дуже яскравого сонця та відпочинку на пляжі.

  • Категорія «4» — екстримально-темний фільтр (світлопропускання 8-3%). Застосовується в спеціалізованих окулярах для альпіністів і туристів. Заборонений при водінні автомобіля.

Маркування сонцезахисних окулярів — де дивитися?

Якісні сонцезахисні окуляри мають спеціальне маркування на завушнику із зазначенням моделі і розміру.

У деяких виробників маркування також включає інформацію про категорію фільтра. Це дозволяє швидко підібрати окуляри за своїми потребами.

Як вибрати колір лінз сонцезахисних окулярів?

Колір лінз окулярів також буває різним і його необхідно обирати, зважаючи на потреби. Найбільш комфортними вважаються коричневі, сірі та зелені кольори лінз.

Окуляри з кольоровими лінзами — відмінний варіант додати фарб до свого образу. Головне, щоб сприйняття кольорів було приємним.


Бережіть себе та свій зір! Сонцезахисні окуляри з якісною оптикою — це запорука безпеки для ваших очей!

Більше переваг для Вас!
Будьте в курсі наших новинок і розпродажів Першими забирайте акційні моделі Читайте Оптичний блог - тут корисно і цікаво