Матеріали для оправ | Люксоптика

Матеріали для оправ

Матеріали для оправ

Матеріал оправи – одна з найважливіших характеристик при виборі окулярів. Саме матеріал, з якого виготовлена оптична оправа, визначає її зовнішній вигляд, вагу, термін служби та ін.

Основні матеріали для виготовлення оптичних оправ це:

  • Пластик.

  • Метали та сплави.

  • Натуральні матеріали.

Оправи із пластику: види, переваги та недоліки

Ацетат целюлози (ZYL)

Ацетат целюлози одержують хімічним шляхом з бавовни або деревної целюлози. Це найпопулярніший матеріал для виробництва оправ як коригуючих, так і сонцезахисних окулярів. Кольорова гама оправ з ацетату целюлози перевищує 2700 відтінків, що дозволяє дизайнерам реалізовувати будь-які фантазії.

Переваги матеріалу в тому, що він легкий, досить міцний, стійкий до механічних пошкоджень при звичайних температурах та легко оброблюється. Тоді як недоліком являється поступове знебарвлення в місцях контакту з обличчям (в районі носоупорів і завушників), чутливість до впливу побутової хімії (наприклад, ацетону).

Нейлон

Нейлон – синтетичний полімер, який виготовляють на основі поліамідів. Оптичні оправи із нейлону відрізняються гіпоалергенністю, міцністю та легкістю. Вони стійкі до подряпин та впливу високих і низьких температур, тому часто використовуються для виробництва спортивних оправ. Тим часом під впливом сонячних променів поступово стають крихкими.

Особливості оправ з металів та сплавів

Для виготовлення металевих зазвичай використовують 4 основні групи металів:

  • Сплави міді (нейзильбер, монель).

  • Нержавіюча сталь.

  • Алюміній.

  • Титан.

Нейзильбер

Нейзильбер – сплав на основі нікелю, міді та цинку. Перевагою цього матеріалу є міцність. Пороте він може викликати алергічну реакцію, тому застосовується переважно для виробництва дрібних деталей, які не контактують зі шкірою (шарніри, гвинти, заклепки).

Монель

Монель – це мідно-нікелевий сплав, що характеризується високою механічною міцність і стійкість до корозії. Підходить для виготовлення шарнірних з'єднань, перенісся і обідків оправи.

Оптичні оправи з монелю зазвичай мають спеціальні покриття, які захищають шкіру від контакту з металом, що робить їх гіпоалергенними.

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь – металевий сплав на основі заліза з додаванням хрому, марганцю і нікелю. Перевагою цього матеріалу є невелика вага, висока гнучкість і міцність. Застосовується для виготовлення тонких елементів кріплення безобідкових окулярів.

Майстри-оптики люблять працювати з нержавіючою сталлю завдяки легкості установки лінз.

Алюміній 

Стійкий до корозій та надзвичайно легкий алюміній, ніби створений для виготовлення оправ. Попри невисоку міцність та пружність, оправи з алюмінію лишаються на піку моди. Вони належать до стилю «hi-tech» та приваблюють дизайнерів.

Титан

Титан та його сплави вважаються синонімами високої якості, завдяки легкості, довговічності, високої корозійної стійкості, гіпоалергенності та стійкості до впливу високих температур. Окрім цього, оптичні оправи з чистого титану дуже красиві та доступні в широкому діапазоні кольорів.

Бета-титан має в своєму у складі 22% ванадію і 4% алюмінію. Він застосовується  у виробництві як повнообідкових оправ, так і витончених безобідкових конструкцій. Але оправи з бета-титану, як і з чистого титану, досить складно ремонтувати.

Оправи з золотом

Чисте золото занадто м’яке та дороге, тому не використовується для виробництва оправ. Натомість існує багато технік нанесення золотого покриття (наприклад, гальванічний метод чи метод нанесення накладного золота). Тож поціновувачі цього металу зможуть підібрати для себе оправу.

Оптичні оправи із натуральних матеріалів

До природних матеріалів, які використовуються в оптиці, можна віднести цінні породи дерева, черепаховий панцир, ріг і інші. Вони не виходять з моди завдяки своїй екологічності та високим естетичним якостям.

Для декорування деяких оправ також застосовуються дорогоцінні й напівкоштовні камені.


В наших магазинах представлено широкий асортимент оправ від світових та українських брендів. Завітайте до найближчої Люксоптики і ми допоможемо підібрати найкращу модель саме для вас.


ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.