Запис до лікаря
0
Вибране
Ви додали 0 товарів
0 0
Кошик
Для безкоштовної доставки не вистачає 700 грн
Ви додали 0 товарів на суму 0 грн

Огляд кольорових контактних лінз

Огляд кольорових контактних лінз

Кольорові МКЛ — це незвичайне рішення для людей, які хочуть освіжити свій образ. Вони візуально змінюють природний колір райдужки і роблять очі більш яскравими, глибокими, виразними.

У оптиках та інтернет-магазинах продається багато видів кольорових лінз. Вони виготовлені з різних матеріалів, мають різні терміни носіння і величезну кольорову палітру. У продажу є нульові МКЛ і контактні лінзи з діоптріями. Асортимент великий, тут нескладно і розгубитися.

Як правильно вибрати кольорові контактні лінзи? У цій статті ми постараємося це з'ясувати. Нижче ви знайдете поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Види кольорових лінз за призначенням

Всі МКЛ поділяються на дві великі групи — декоративні та ті, що коригують зір. Перші дають тільки косметичний ефект. Вони відтіняють райдужку, імітують її природний малюнок або повністю змінюють колір очей. Другі крім цього ще й підвищують гостроту зору. Такі МКЛ призначені для людей з короткозорістю та далекозорістю.

Відзначимо, що кольорових контактних лінз для корекції астигматизму поки що не існує.

Залежно від призначення виділяють кілька видів МКЛ.

Лінзи, що змінюють відтінок очей

Напівпрозорі, мають нещільне забарвлення. Відтіняють і підкреслюють натуральний колір райдужної оболонки, але не змінюють його повністю. Цікаво, що для світлих і для темних очей потрібні різні види відтіночних МКЛ.

Оттеночные линзы

Лінзи, що змінюють колір очей

Можуть кардинально змінювати забарвлення райдужної оболонки. З такими лінзами зелені очі стають карими, блакитні — фіолетовими, сірі — кольору морської хвилі і т.д. Лінзи, що повністю міняють колір очей, перед покупкою краще приміряти. Це допоможе уникнути несподіваних і неприємних сюрпризів.

Меняющие цвет глаз

Дизайнерські

Відрізняються наявністю оригінальних малюнків, які імітують природний колір і рельєф райдужки. Завдяки цьому МКЛ змінюють забарвлення очей найприроднішим чином.

Дизайнерські лінзи виготовляються за сучасною технологією 3-in-1, яка передбачає пошарове внесення барвника всередину виробу.

Дизайнерские контактные линзы

Косметичні

Призначені для людей із вродженими і набутими вадами райдужної оболонки. Людина може потребувати їх після травм та операцій. Такі лінзи виготовляються під замовлення, індивідуально для кожного пацієнта. В Україні косметичні МКЛ виробляє вітчизняна компанія Licon.

Косметические линзы

Кольорові лінзи за термінами носіння

В Україні продаються МКЛ щоденної, щомісячної та квартальної заміни. Перші з них можна носити 1 день, другі — 1 місяць, треті — до трьох місяців.

Як ви думаєте, які з цих лінз кращі?

Найбільш безпечними для очей вважаються одноденні МКЛ. Слідом за ними йдуть лінзи щомісячної заміни з силікон-гідрогелевих матеріалів, що "дихають". Ці дві групи МКЛ практично не шкодять очам. За статистикою вони рідше викликають розвиток ускладнень.

Переваги одноденних лінз:

  • зручні у використанні;

  • не вимагають спеціального догляду;

  • ідеально підходять для разової зміни кольору очей (для вечірки, фотосесії, запису відеоролика).

Лінзи тривалого носіння з гідрогелевих матеріалів більш небезпечні для очей. Якщо ви будете носити їх постійно — це призведе до хронічної гіпоксії рогівки та розростання в ній новоутворених судин. Гідрогелеві лінзи планової заміни також можуть спровокувати розвиток синдрому сухого ока.

Сучасні кольорові лінзи

Раніше кольорові МКЛ робили за іншими технологіями, через що їх забарвлення виглядало неприродним. Сучасні лінзи позбавлені цього недоліку.

Сьогодні при виготовленні МКЛ виробники застосовують більш досконалі технології. Їх суть полягає у введенні фарби в товщу контактних лінз. При цьому барвник "запечатують" всередину матеріалу. Якщо це потрібно — для забарвлення використовують одразу декілька різних кольорів. Це дозволяє отримати якісний малюнок будь-якого відтінку, форми і конфігурації.

Современные цветные линзы

Сучасні МКЛ відрізняються якіснішими матеріалами. Раніше лінзи виготовляли тільки з гідрогелю, а зараз все частіше використовують силікон-гідрогель. Так що з кожним роком вироби стають все безпечнішими для очей.

Чи шкідливі кольорові лінзи

Кольорові МКЛ настільки ж безпечні, як і звичайні прозорі лінзи. Вони можуть завдати шкоди лише при неадекватному використанні. Ускладнення виникнуть тільки якщо ви не будете дотримуватися правил підбору, носіння та догляду за контактними лінзами.

Чекайте ускладнень, якщо ви:

  • вперше придбали лінзи без консультації з офтальмологом;

  • вдягаєте і знімаєте МКЛ немитими руками;

  • носите контактні лінзи довше вказаного терміну;

  • лінуєтесь знімати засобі корекції на ніч;

  • плутаєте поняття "режим носіння" і "режим заміни".

Цветные линзы осложнения

Лікарів-офтальмологів часто запитують:

Чи спотворюють кольорові лінзи зорове сприйняття простору?

Всі кольорові МКЛ мають прозору оптичну зону. Це означає, що їхня центральна частина не пофарбована і вільно пропускає світлові промені.

У звичайних умовах малюнок на периферії лінзи не заважає людині добре бачити. Але в темряві, коли зіниця розширюється, фарба може потрапляти в поле зору. Тому ввечері деякі лінзи спотворюють зорове сприйняття. На щастя, такі спотворення не критичні і легко переносяться більшістю людей.

Чи є обмеження щодо використання кольорових лінз?

За технікою безпеки кольорові МКЛ не можна носити водіям. Вони заборонені і для тих людей, чия робота вимагає постійної зорової концентрації та підвищеної уваги.

Чи завдає шкоди очам барвник кольорових контактних лінз?

Фарба знаходиться всередині лінз і не контактує з поверхнею ока. Отже, кольорові МКЛ не можуть завдати жодної шкоди.

Які кольорові контактні лінзи кращі і чим саме

Найякіснішими вважаються одноденні кольорові МКЛ. Вони зручні, безпечні та відмінно підходять для зміни кольору очей на кілька годин.

З лінз планової заміни кращими є вироби з силікон-гідрогелевих матеріалів. Вони добре пропускають повітря і не викликають подразнення очей протягом дня. Такі МКЛ ідеально підходять для тривалого використання.

Современные декоративные линзы

Якість лінз залежить і від фірми-виробника. Авторитетні компанії зазвичай випускають безпечну і високоякісну продукцію. Тому при покупці МКЛ обирайте тільки найкращі марки.

Рейтинг кольорових контактних лінз

В Україні продається багато видів МКЛ від різних виробників. Ми проаналізували їх і вибрали п'ятірку найкращих. Подивімось, що з цього вийшло.

1 місце — Air Optix Colors

Кращі кольорові лінзи від всесвітньо відомої компанії Alcon Ciba Vision. Завдяки силікон-гідрогелевому матеріалу вони мають кращу кисневу проникність серед усіх кольорових лінз. Вироби комфортні в носінні, не викликають пересихання очей і неприємних ускладнень.

Air Optix Colors випускаються в дев'яти кольорових варіантах. Ці лінзи підходять для людей з нормальним зором і короткозорістю до -8,0 діоптрій.

air optix colors контактные линзы

2 місце — FreshLook One Day

Одноденні МКЛ виробництва американської компанії Ciba Vision. FreshLook One Day зроблені з гідрогелю. Вони мають надтонкі краї, що робить лінзи максимально комфортними в носінні. Випускаються у вигляді нулівок і діоптрійних лінз. Підійдуть особам з хорошим зором, а також із короткозорістю.

Freshlook one day colors контактные линзы

3 місце — Expressions Colors

Щомісячні МКЛ з гідрогелевого матеріалу. Виробник — американська компанія Cooper Vision. Expressions Colors вигідно відрізняються асферичним дизайном, завдяки якому добре "сідають" на рогівку і забезпечують якісне зорове сприйняття. Їх можна використовувати для корекції короткозорості.

cooper vision expressions color contact lenses

4 місце — Soflens Natural Colors

Кольорові МКЛ квартальної заміни британської фірми Bausch + Lomb. Зроблені з гідрогелю, тому підходять тільки для денного режиму носіння (не довше 8 годин поспіль). Soflens Natural Colors використовують, щоб змінити або відтінити природний колір очей. За допомогою лінз також можна скоригувати міопію до 6,0 діоптрій.

soflens natural colors линзы контактные

5 місце — лінійка лінз Adore

Adore DARE-TONE, Adore BI-TONE і Adore TRI-TONE виробляє італійська компанія Eyemed Technologies. В асортименті представлена велика палітра кольорів і відтінків. Деякі лінзи з цієї лінійки можуть виправляти короткозорість до -16 діоптрій.

Линзы линейки Adore

Підбір кольорових лінз в мережі “Люксоптика”

Підібрати кольорові контактні лінзи можна в найближчому магазині "Люксоптика". Там ви зможете пройти діагностику, отримати розгорнуту консультацію офтальмолога та підібрати лінзи за рецептом разом з консультантом. Лікар з'ясує, чи можна вам носити МКЛ і чи потрібна вам корекція. А консультант розповість про наявні в асортименті лінзи та допоможе зробити правильний вибір.

У мережі "Люксоптика" ви можете приміряти МКЛ перед покупкою. Це допоможе вам уникнути покупки лінз, які будуть вам не до лиця. Відзначимо, що примірка платна. Вартість такої послуги - 300 гривень.

YOUTUBE-СЕРІАЛ ПРО ЗІР

Як вчасно розпізнати порушення зору у дитини?

Фотохромні окуляри: для кращого зору та захисту від сонця

Як робота за комп'ютером впливає на очі?

Стрес і здоров’я очей. Як нервове перенапруження впливає на зір?

Як правильно одягати і знімати контактні лінзи: відео-інструкція

Особливості нічного зору. Як добре бачити у темний час доби?

YOUTUBE-КАНАЛ
ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.