Людське око — це складний механізм, який дозволяє нам бачити навколишній світ, сприймати кольори, бачити обличчя близьких і дорогих нам людей, милуватися всіма фарбами нашої планети. Більша частина інформації, яка надходить у мозок людини, потрапляє через наші очі. Людське око перетворює електромагнітний імпульс в зоровий образ (картинку, яку ми бачимо).
Як же влаштований цей хитромудрий механізм?
Сітківка — це вбудована, чутлива оболонка ока, яка є найтоншою оболонкою і виконує роль формування зображення (світло- і кольоросприйняття). Роль сітківки можна порівняти з плівкою у фотоапараті, на якій фіксується зображення.
Судинна оболонка постачає кисень і поживні речовини. Складається з дрібних кровоносних судин.
Склера — білкова оболонка, яка повністю позбавлена прозорості та складається з 3-х шарів: зовнішнього, склери та внутрішнього шару. Склера пронизана отворами, через які в очне яблуко потрапляють судини (артерії) і нерви, а виходять венозні стовбури (вени).
Зоровий нерв передає інформацію в головний мозок, де і відбувається аналіз отриманого зображення.
Склоподібне тіло — це безбарвна прозора гелеподібна маса (98-99% води), розташована за кришталиком. Воно забезпечує форму ока і тісне прилягання внутрішніх оболонок до склери.
Кришталик — прозоре еластичне безсудинне тіло у формі двоопуклої лінзи (за формою нагадує сочевицю). Він складається з кришталикових волокон і сумки-капсули. Створення волокон відбувається протягом усього життя, що призводить до збільшення об'єму кришталика, але помірно.
Райдужна оболонка визначає колір очей: від світло-блакитного до темно-коричневого. Колір очей залежить від кількості пігменту меланіну в райдужці. Оболонка складається з комплексу судин, м'язових волокон і пігментних клітин і виконує функцію захисту від ультрафіолету.
Зіниця виконує захисну функцію від надмірного сонячного світла. При цьому зіниця може звужуватися до 2 мм і збільшуватися до 8 мм, залежно від освітленості.
Рогівка — абсолютно прозора оболонка, яка в нормі не містить судин, і складається з суцільних нервових закінчень. Ми не можемо до неї доторкнутися через високу чутливість. Дотик до неї виходить досить болючим.
Передня камера ока — це водне середовище з показником заломлення 1,33, яке знаходиться між рогівкою і райдужкою.
Війковий поясок — система волокон. Завдяки даному поясочку фіксується кришталик в певному положенні.
Порівняння людського ока і фотоапарата

Склера |
Корпус |
Рогівка |
Об'єктив |
Кришталик |
Лінза |
Райдужка |
Діафрагма |
Сітківка |
Фотоплівка |
І лише очі здатні розповісти про те, чого не виразити словами...
Давайте про здоров'я свого зору!