Комп'ютерні окуляри, або ж офісні окуляри чи окуляри для роботи за комп’ютером — це вкрай популярна категорія товарів у сучасних магазинах оптики. Їх активно купують передусім ті, чия професія передбачає регулярну роботу за комп’ютером, як-от програмісти, web-дизайнери, різні фахівці діджиталу та просто ті, хто полюбляє багато часу проводити за гаджетами. Зважаючи на таку популярність комп’ютерних окулярів, хочемо присвятити їм цілу статтю та детально розглянути наступні питання:
-
як влаштовані окуляри для комп’ютера (принцип роботи комп’ютерних окулярів)?
-
чи дійсно окуляри для комп’ютера захищають очі?
-
як вибрати та купити комп’ютерні окуляри в Люксоптиці?
Як працюють окуляри для комп’ютера
Для початку варто розібратися для чого взагалі потрібні такі окуляри — яке їх призначення. Гаджети супроводжують сучасну людину чи не в кожному аспекті повсякденного життя. За комп’ютером, ноутбуком чи телефоном для більшості сьогодні проходить навчання, робота та навіть дозвілля. Хтось скаже: так це ж зручно. Можливо, це дійсно зручно, тільки от це ще й шкідливо для здоров’я очей.
Як робота за комп’ютером шкодить очам
Регулярна та багатогодинна робота за комп’ютером є небезпечною для зорової системи за кількома причинами:
-
монітори пристроїв зазвичай знаходяться близько до очей, через що погляд концентрується на близькій відстані — а тривала зорова концентрація на близькій відстані шкодить акомодації очей;
-
довго і сконцентровано дивлячись в монітор, людина кліпає в кілька разів рідше звичного, що призводить до недостатнього зволоження поверхні ока й в перспективі може спричинити розвиток синдрому сухого ока;
-
монітор комп’ютера випромінює синє світло шкідливого спектра, яке при потраплянні на незахищену поверхню ока є досить небезпечним.
Останній пункт — це і є пояснення потреби носіння комп’ютерних окулярів. Вони призначені для захисту очей від синього світла, яке випромінює монітор комп’ютера та інших гаджетів.
Як влаштовані окуляри для роботи за комп’ютером
Окуляри для комп’ютера складаються з оправи та оптичних лінз. Головна особливість таких окулярів криється саме в особливостях їх лінз. На поверхні лінз є спеціальне нанопокриття-фільтр, яке блокує синє проміння поганого спектра й не дає йому сягати поверхні ока. Саме через це покриття офісні окуляри мають характерний синювато-фіолетовий залишковий рефлекс. Залишковий рефлекс — це відблиск того чи іншого відтінку від поверхні лінз, що з’являється якщо піднести окуляри до світла.
Комп’ютерні окуляри можуть мати оптичну силу (тобто діоптрії), або ж бути нулівками без діоптрій і слугувати суто для захисту очей. Якщо ви маєте проблеми із зором та потребуєте постійної корекції, то задля зручності ви можете встановити в свою оправу лінзи, що мають і потрібну вам оптичну силу, і покриття для блокування синього світла.
Чи дійсно комп’ютерні окуляри захищають очі
Дискусія щодо ефективності комп’ютерних окулярів наразі триває. Одні вважають, що вони дійсно необхідні для захисту очей, а інші дотримуються думки, що ці окуляри є марною тратою грошей. Нумо розбиратися хто ж правий.
Ключовий аспект обговорення: якість комп’ютерних окулярів. Якщо купити аксесуар в умовному переході метро чи на базарі в палатці, то звісно це буде марна трата грошей. Річ у тім, що в подібних торгових точках збувається лише неякісна оптика, фальсифікат. Низькоякісні окуляри для комп’ютера обійдуться дешевше, але жодного реального захисту вони надавати не будуть.
Якщо мова йде про окуляри з сертифікованого магазину оптики з оригінальними оптичними лінзами від перевіреного бренда — то захист очей, який вони забезпечують, цілком реальний та ефективний.
Також потрібно розуміти, що самі лише окуляри не можуть повністю виключити ризики для зору, що виникають через роботу за комп’ютером. На стан очей ще впливає наступне:
-
відстань між монітором комп’ютера і очима (повинна становити мінімум 40 сантиметрів);
-
освітленість робочого місця;
-
рівень зорового навантаження — за комп’ютером не можна працювати годинами безперервно, потрібно робити короткі перерви кожні 1-2 години;
-
особливості монітора, за яким ви працюєте — різні моделі моніторів різняться за кількістю синього світла, яке вони випромінюють, також в більш сучасних моделях доступні спеціальні налаштування.

Як купити окуляри для комп’ютера в Люксоптиці
В Люксоптиці можна вибрати та купити комп'ютерні окуляри всього у кілька простих кроків.
-
Передусім радимо перевірити зір у лікаря-офтальмолога й за потреби отримати рецепт на окуляри. Це можна зробити за попереднім записом у будь-якій зручній оптиці вашого міста.
-
В оптиці чи на сайті ви можете вибрати оправу на свій смак. Для вибору є великий та багатоманітний асортимент моделей.
-
Наступний крок — доповнити вибрану оправу оптичними лінзами. Це також можна зробити у будь-якій Люксоптиці. Турботливі консультанти магазину обов'язково допоможуть з вибором і запропонують найкращі варіанти лінз, що підходять клієнту.
-
Коли оправу і лінзи вибрано, залишається робота майстра з виготовлення окулярів. Ну і готово — ви маєте новенькі окуляри для роботи за комп’ютером!
Все вищеперераховане можна зробити всього за один візит до Люксоптики.
Комп’ютерні окуляри в Люксоптиці ціна
Ціна комп’ютерних окулярів варіюється у широкому діапазоні: від бюджетних варіантів (від 1500 грн) до більш дорогих. Кінцева ціна виробу залежить від оправи та лінз, які ви виберете. Є оправи від світових фешн-брендів, які вартують від кількох тисяч, а є оправи Luxoptica, Sunderson, Casta, які мають більш оптимальні ціни. При цьому менша ціна в жодному разі не означає, що оправа неякісна.
Що стосується оптичних лінз із захистом від синього світла, то вони доступні від Lenti Pro, Nikon, Kodak. Найдорожчими є лінзи від Nikon.
В Люксоптиці є окуляри на будь-який гаманець. Тому ви неодмінно знайдете варіант, що ідеально підійде вам і по ціні, і по характеристикам.