0 800 30 98 97 Передзвоніть мені
0
Вибране
Ви додали 0 товарів

Методи корекції зору у дітей: окуляри, денні чи нічні лінзи?

Методи корекції зору у дітей: окуляри, денні чи нічні лінзи?

Здоров’я дітей — це те, чому кожні батьки приділяють найбільше уваги. Адже так хочеться, аби діти почувалися щасливими та мали друзів, добре навчалися і були успішними, займалися улюбленим видом спорту або творчістю. І ні для кого не секрет, що проблеми зі здоров’ям можуть цьому завадити. Особливо це стосується здорового зору.

За даними проєкту «Здоровий зір» від мережі оптик «Люксоптика» 52% дітей мають проблеми з зором.

На жаль, більшість дітей навряд чи скажуть про поганий зір, бо й гадки не мають, що можна бачити інакше! Значно частіше батьки самі помічають, як дитина мружиться або жаліється, що з останньої парти погано бачить записи на дошці. В такому випадку варто перевірити зір. Проте навіть за відсутності скарг та підозр лікарі-офтальмологи радять проводити регулярну діагностику зору дітям. Це дозволить вчасно виявити та запобігти подальшому погіршенню зору.

Важливо знати!

Міопія (короткозорість) та гіперметропія (далекозорість) у дітей має здатність швидко прогресувати — близько на 1 діоптрію у рік. Зупинити погіршення зору можливо завдяки своєчасному застосуванню засобів корекції.


Для корекції зору у дітей використовуються:

 • окуляри;

 • денні контактні лінзи;

 • нічні лінзи (ортокератологічні).

Що ж варто знати про ці методи корекції, аби обрати оптимальний для своєї дитини? Розповідаємо про їх особливості, переваги та недоліки.

Корекція зору у дітей за допомогою окулярів

Окуляри — чи не найпопулярніший засіб корекції зору. Широкий асортимент оправ дозволяє обрати вашим непосидючкам не просто окуляри, а: 

 •  крутезні окуляри для супергероїв; 

 •  міцну та витривалу модель для юних дослідників; 

 •  стильний дизайн для модників.

Однією з головних переваг окулярів є те, що вони легкі у догляді.

Проте, деякі діти відмовляються носити окуляри, часто гублять або ламають їх із-за надмірної активності, не можуть в окулярах займатися спортом. В такому випадку на допомогу приходять денні або нічні контактні лінзи.

Недолік окулярів в порівнянні з контактними лінзами — це ще й корекція зору лише через їх центр. Коли ми одягаємо окуляри, то все, що ми бачимо (фокус, зображення) знаходиться на сітківці. Тоді як периферичні зони лишаються без корекції. Тобто, щоб подивитись в сторону — ми повертаємо голову.

Діти та денні контактні лінзи

Переваги корекції зору у дітей за допомогою денних контактних лінз:

 • не мають вікових обмежень;
 • фізіологічні, забезпечують природне сприйняття навколишнього світу;
 • призначаються навіть немовлятам для лікування вроджених захворювань очей;
 • підходять для дітей, у яких одне око бачить гірше, ніж інше.

Та все ж м’які денні контактні лінзи не рекомендується використовувати при алергічних запаленнях, коли виникає сухість очей.

Окрім цього, у дітей можуть виникати складності з одяганням денних контактних лінз.

Нічні (ортокератологічні) лінзи для дітей

Нічні (ортокератологічні) лінзи — оптимальний варіант корекції зору у дітей. Вони одягаються на ніч і знімаються після сну. Завдяки особливій конструкції, нічні лінзи забезпечують хороший зір протягом дня та зупиняють прогресування короткозорості, далекозорості.


Варто знати!

Нічні лінзи як метод корекції зору підходять і дітям, і дорослим, які не хочуть носити окуляри чи денні лінзи, мають протипоказання для лазерної корекції.


ПЕРЕВАГИ НІЧНИХ ЛІНЗ

На відміну від окулярів та денних лінз, нічні лінзи моделюють форму рогівки. На скільки? Рівно на скільки є «мінус» чи «плюс» в оптичній системі. Наприклад, якщо у дитини зір -1,5, то й рогівка моделюється на -1,5. Якщо зір -5, рогівка змінюється на -5.

Іншими словами, нічні лінзи повторюють форму рогівки та змінюють її. Одягнули лінзи перед сном, зняли їх вранці — і «мінусу» уже немає, фокус знаходиться на сітківці й дитина добре бачить протягом дня.

Перевага корекції зору нічними лінзами у порівнянні з окулярами полягає в тому, що дитина бачить так само, як і ті, в кого немає проблем з зором. Завдяки нічним лінзам і задній, і периферичний фокус відповідає нормі.

ОСОБЛИВОСТІ ПІДБОРУ НІЧНИХ ЛІНЗ

Існує широкий вибір нічних ортокератологічних лінз. Люксоптика пропонує лінзи Opto-k (Великобританія), Menicon Z Night (Японія) і Paragon CRT100 (США). Всі вони працюють по принципу моделювання рогівки. Які саме нічні лінзи підійдуть вашій дитині — визначає лікар-офтальмолог.

Підбір нічних лінз відбувається запрограмовано, комп’ютеризовано та прораховується індивідуально. Різні лінзи підходять для різної форми рогівки. Лікар приймає рішення після примірки, визначивши кращі параметри, перевіряє посадку та вчить одягати, знімати лінзи.

Корекція зору нічними лінзами передбачає повторні огляди для контролю за зміною рогівки та ефективністю методу:

 • після першої ночі (зранку протягом 2 годин після сну);

 • на 7-й день;

 • на 14-й день;

 • в кінці першого місяця;

 • далі кожні 3 місяці.


Важливо!

Міопія / гіперметропія у дітей може прогресувати до 18-20 років. Тому є сенс користуватися нічними лінзами постійно, поки дитина росте.


Де можна перевірити зір та підібрати засоби корекції дітям?

Абсолютно в кожній Люксоптиці вашого міста ви можете записати дитину від 7 років на профілактичний або первинний огляд. При виявленні зниженого зору вас направлять до наших дитячих лікарів-офтальмологів для розширеної діагностики.

Якщо ж ви плануєте підібрати дитині рецепт для окулярів або контактних лінз — вибирайте оптику, де працює дитячий лікар. А якщо вашій дитині від 3-х років — звертайтеся в спеціалізовані центри Люксоптики.

Отримати консультацію щодо корекції зору за допомогою нічних ортокератологічних лінз можна в таких оптиках:

 • Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 9-Б.

 • Київ, вул. Русанівська набережна, 8.

 • Харків, вул. Сумська, 60.

 • Дніпро, просп. Д. Яворницького, 55.

 • Одеса, вул. Дерибасівська, 16.

Перевіряйте зір без черг — запишіть свою дитину на прийом за тел. 0 800 30 98 97.

 

Піклуємося про здоров’я очей змалечку, чекаємо в Люксоптиці!

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.