Синдром сухого ока | Блог інтернет-магазину luxoptica.ua

Синдром сухого ока

Синдром сухого ока

Почервоніння, втома, дискомфорт в очах — симптоми, на які іноді не звертають уваги, намагаючись звикнути або терпіти з думкою «саме минеться». Але чи так нешкідлива сухість очей і чим насправді загрожує недбале ставлення до проблеми?

Що таке синдром сухого ока (ССО)?

Запалення через нестабільність слізної плівки — одне з поширених захворювань очей.

Слізна плівка складається з трьох різних за біохімічним складом шарів:

 • Муциновий — внутрішній шар — слизовий, дотичний до рогівки, робить її рівною і гладенькою.

 • Водяний — на 98% складається з води, солей, білків, збагачує рогівку киснем та поживними речовинами, омиває око від сторонніх частинок.

 • Ліпідний — зовнішній — жирова плівка, не дає волозі швидко випаровуватися, забезпечує ковзання кон'юнктиви верхньої повіки по рогівці.

При ушкодженні будь-якого з шарів виникають проблеми зі слізною плівкою: не виробляється достатня кількість жиру чи слізної рідини, або ж вони надто інтенсивно випаровуються. Ушкоджена слізна плівка погано виконує захисну функцію і недостатньо зволожує рогівку та кон'юнктиву. Так, око стає вразливішим для проникнення патогенної мікрофлори. Якщо не лікувати сухість очей, через запальні процеси розвивається ерозія тканин, виразки і навіть некроз.

faq_img5укр.png

Причини виникнення ССО

Інстинктивний механізм зволоження оберігає очі. В середньому людина «прокліпує» п’ять років життя. Проблеми з утворенням сльози можуть виникати з різних причин: внаслідок перенесених захворювань, після операцій на очах, через старіння організму, під впливом зовнішніх факторів тощо. Перелічимо найпоширеніші:

 • Зосередженість на близькій та середній відстанях — людина кліпає рідше, коли читає, дивиться в екран комп'ютера чи будь-якого іншого девайсу. Сльоза виробляється менше при тривалій зоровій концентрації.

 • Клімат і середовище — якщо багато часу проводити у приміщенні, де працює кондиціонер чи система опалення без зволоження повітря, це відобразиться на стані слізної плівки. Не менш шкідливе пряме сонячне проміння, тютюновий дим, сильний вітер і забруднене повітря.

 • Незбалансоване, неправильне харчування. Нестача вітамінів і необхідних мікроелементів у раціоні зокрема позначається і на здоров’ї очей.

 • Особливості організму. Велику роль грає спадковість. Жінки схильні до ССО під час лактації, менопаузи та клімаксу.

 • Сучасні лінзи, правильно підібрані спеціалістом-офтальмологом, самі по собі не викликають синдром сухого ока. Це відбувається при недотриманні правил гігієни та режиму носіння.

 • Виникнення ССО може спровокувати прийом лікарських препаратів: деякі гормоновмісні, анальгетики, анестетики тощо — такі особливості обов’язково вказуються в інструкції.

Рекомендуємо записатися на консультацію до окуліста, щоб запобігти розвитку захворювання, якщо у вашому житті присутні зазначені фактори або ж ви з якоїсь іншої причини схильні до виникнення синдрому сухого ока.

Синдром сухого ока у дітей

Дуже важливо вчасно діагностувати ССО у дитини. Адже малюк може не жалітися і не розуміти, чому подразнені оченята, терти їх, чим тільки погіршить проблему. У дітей регенераційні процеси проходять набагато швидше, аніж у дорослих, тому лікування займе менше часу, але не варто вирішувати це питання самостійно.

caleb-woods-182648-unsplash.jpg

Симптоми синдрому сухого ока. Діагностика та небезпеки

Пам’ятайте, не можна чекати, поки відчуття дискомфорту зникне саме, чи брати в аптеці перші-ліпші очні краплі і займатися самолікуванням. Тільки кваліфікований лікар-окуліст зможе провести повноцінний огляд та детальну діагностику швидкості утворення й випаровування сльози, якості й кількості слізної рідини. В кожному індивідуальному випадку поставить діагноз і підбере оптимальне лікування. Звертайтесь до лікаря, якщо помітили у себе наступні симптоми:

 • сухість при кліпанні;

 • пісок в очах;

 • почервоніння і подразнення;

 • свербіж, різь чи біль;

 • підвищене сльозовиділення.

Якщо вчасно не лікувати ССО, як наслідок, з’являються перші симптоми інших хвороб: світлобоязнь, швидка стомлюваність, при кліпанні виникає пелена перед очима, врешті погіршується зір.

Запишіться на діагностику, подзвонивши за номером: 067 923 0230, і вбезпечте себе від проблем із зором.

eye-743409_1920.jpg

Як лікувати синдром сухого ока

На ранніх стадіях лікар порекомендує капати сльозозамінник чи зволожувальні краплі. Вони допомагають відновити функції слізної плівки: змащують поверхню ока, втримують вологу.

Іноді щоб слізна рідина не стікала надто швидко, перекривають слізний канал спеціальною пробкою — тимчасово чи для постійного носіння. Все залежить від причини виникнення ССО, способу життя і потреб клієнта.

Ось кілька простих рекомендацій при лікуванні синдрому сухого ока, які також допоможуть попередити його:

 • слідкуйте за тим, чи достатньо ви кліпаєте під час перегляду телевізора, читання чи при роботі за комп’ютером, планшетом, телефоном;

 • робіть перерви, виконуйте зарядку для очей;

 • не тріть очі, дотримуйтесь правил гігієни;

 • правильно харчуйтесь і пийте достатню кількість води, збагачуйте раціон вітамінами А і В2;

 • слідкуйте за вологістю і ступенем забруднення повітря в приміщенні;

 • носіть сонцезахисні окуляри в яскраву погоду.

Не нехтуйте регулярними оглядами в офтальмолога. Бережіть себе і свої очі з «Люксоптикою»!


ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.