Що означає 100% зір? | Блог інтернет-магазину luxoptica.ua

Що означає 100% зір?

Що означає 100% зір?

Берегти як зіницю ока. Прикинути на око. Розбігаються очі… І це лише кілька з усього розмаїття популярних висловів, які вказують на значення зору в нашому житті.

Наші очі, наш зір є надзвичайно цінними, однак наскільки? І як це значення можна виміряти?

Людський мозок отримує до 80% інформації ззовні саме через очі. І якщо раптом ми чогось недобачаємо, інколи це може становити небезпеку для життя чи здоров’я.

Тому ми й бережемо свої очі, бо знаємо і відчуваємо, наскільки важливим є чіткий зір. Проте, як впливає поганий зір на наше повсякдення? Та як взагалі визначити, що таке бачити добре і бачити погано? Давайте подивимося! Здавалося б, каламбур, однак це не так.

Дивитися означає бачити?

Дивитися і бачити — це дії з різним значенням, однак обидві визначають наш зв’язок із довкіллям і потребують активності від нашого мозку.

Коли ми дивимося, то отримуємо суто сенсорний досвід — світло відбивається від форм і предметів та фокусується на сітківці ока. Отримані сигнали надсилаються в мозок, де перетворюються на зображення.

Те, що ми бачимо, — це вже інтерпретація мозком зображень. Зір не лише дозволяє людині бути свідком події, але й розуміти її, сприймати та інтерпретувати. Дивитися і бачити — це взаємопов’язані та узгоджені між собою процеси. Обидва є ключовими для нашого повсякдення і якість цих двох процесів однаково важлива.

02.jpg

Отже, що таке гострота зору?

Гострота зору визначає чіткість бачення, зокрема сприйняття форм і зображень. Говорячи максимально просто, показник гостроти зору вказує на стан вашого зору за шкалою — від повної розмитості з одного боку до максимальної різкості з іншого боку.

Гострота зору є результатом складної та синхронізованої взаємодії різних частин нашого організму. На гостроту зору впливає і чіткість зображення, отриманого сітківкою очного яблука, і чутливість нервової реакції, і, власне, інтерпретаційна здатність нашого мозку.

Гострота зору — це кількісний показник нашої здатності розпізнавати чорні символи різного розміру на білому фоні на заданій відстані. Клінічне тестування гостроти зору найчастіше базується на розпізнаванні літер. В процес включається і здатність ока сприймати зображення, і когнітивна здатність розпізнавати його, і моторна функція самої реакції.

Чому гострота зору така важлива?

Очі — дзеркало душі. Це ще одна відома приказка. І мова тут про те, що глибокий і проникливий погляд в очі дозволяє зрозуміти людину. Втім, допоки ми дивимося на когось, хтось дивиться на нас. Чи на довкілля. І вкрай важливо не лише розгледіти людську душу, а й світ довкола. Гострий зір визначає якість нашого життя. Хороший зір йде рука об руку з хорошою якістю життя.

З огляду на безпеку, повсякденні дії, як от управління авто чи велосипедом і навіть ходьба, можуть бути небезпечними для вас та людей поблизу, якщо ви погано бачите. З огляду на комфорт, чітке бачення дає вам більше свободи в улюблених заняттях. Хороший зір означає, що вам не доведеться мружитися, щоб розгледіти людину, яка увійшла до приміщення, або щоб розгледіти фільм в улюбленому кінотеатрі. І врешті-решт, з огляду на потребу читати будь-що і будь-де, хороший зір дозволяє робити це комфортно — працювати, навчатися, відпочивати.

Чи потрібно регулярно перевіряти зір?

Перевірку зору у професійного офтальмолога ми схильні відкладати, а то й забуваємо про неї. Багато людей вважають, що бачити добре і не мати жодних симптомів розладів зору достатньо, щоб забути про потребу регулярної перевірки зору. Однак, деякі вади зору проявляються не відразу, а на загальній якості життя можуть позначитися.

03.jpg

Корекція зору відчутно покращує якість повсякденного життя. Адже, поступове погіршення зору може проявлятися такими симптомами:

• Головні болі

• Мруження і розтирання очей

• Нахиляння голови у неприродне положення, що призводить до болю у м'язах

• Слідкування пальцем за рядком під час читання

• Втрата послідовності під час читання

• Пропуск або плутання слів під час читання

• Недостатня успішність на роботі чи в школі

Завдяки комплексному обстеженню очей, яке виконує офтальмолог або оптометрист, можуть бути виявлені не надто очевидні проблеми з зором, а це вже шлях до потрібної корекції.

Перевірка зору в Люксоптиці

В кожній Люксоптиці є кабінет офтальмолога, обладнаний сучасним діагностичним устаткуванням, аби кожний наш відвідувач міг перевірити зір і проконсультуватися з кваліфікованим лікарем-офтальмологом.

На прийомі лікар визначає гостроту зору, а також проводить авторефрактометрію та, за потреби, інші обстеження, щоб отримати максимально повну інформацію про ваш зір.

Високоточні рішення для зору

Коли мова йде про японські лінзи Nikon, точність закладена на рівні їхньої ДНК — це стосується і персоналізованих, і інноваційних рішень, що регулярно впроваджуються. Точність — це не мета і не кінцева перевага для споживачів Nikon. Точність — це засіб, з використанням якого можна змінити якість сприйняття зображення.

Точність забезпечує нашим очам вміння поєднувати сотні елементів у цілісне зображення. Наше око дивиться на окремі деталі, а бачить досконале їх поєднання. Для тих, хто молодше 40 років, Nikon рекомендує лінзи SeeMax Infinite — з індивідуальним дизайном, що забезпечує бездоганний зір і точне, максимально чітке бачення.

У віці після 40 років, коли розвивається пресбіопія, в нагоді стануть лінзи SeeMax Master з урахуванням зорової світлочутливості користувача. В цих лінзах усуваються будь-які аберації (особливо для периферичного зору), сама лінза ідеально підлаштовується під форму оправи та індивідуально забезпечує чітке бачення.

04.jpg

Зір — гострий і точний. Щоб жити на повну

Точність — це те, що рухає наше життя вперед. Ми вдивляємося в деталі, з яких складається наше оточення. Фіксуємо кожну мить, кожне зображення, кожну дію — це все і розкриває красу світу довкола. Інакше кажучи, краса повсякдення міститься в деталях, які можна вловити тільки завдяки гостроті зору. Здоров’я наших очей — дорогоцінне, тож, будь ласка, ставтеся до нього з відповідною серйозністю. А щоби запобігати погіршенням зору, перевіряйте його регулярно: у кожній Люксоптиці, обирайте найближчу.

100% зір потребує піклування і захисту, а відхилення від норми потребують корекції. І те, й інше — це до Люксоптики. Приходьте :)

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.