Попіклуймося про здоровий зір вашої дитини | Блог інтернет-магазину luxoptica.ua

Попіклуймося про здоровий зір вашої дитини

Попіклуймося про здоровий зір вашої дитини

Згадайте, як ваша новонароджена дитина вперше відкрила очі: її перший погляд.

Цей зоровий контакт, напевно, є одним із найкращих спогадів для молодих батьків. Відтоді зір вашої дитини покращується щодня.

Цікавий факт:
У перший тиждень свого життя малеча насправді не бачить багатьох деталей! Перший погляд людини на світ не є чітким, діти сприймають довкілля в різних відтінках сірого. І лише ближче до двох місяців малюки починають візуально впізнавати своїх батьків.

Чіткість зору має вирішальне значення і для загального розвитку дитини, і для її здатності до навчання, і для здоров’я загалом. Авжеж, всі батьки прагнуть найкращого для дитини і здоров’я для її зору, зокрема. Розказуємо, які етапи розвитку зору існують і як зберегти здоров’я на кожному з них.

Як розвивається зір дитини: етапи

Далі наведено базовий графік, щоб проілюструвати деякі з ключових вікових етапів розвитку зору дитини. Графік є орієнтовним, адже кожна дитина унікальна і може досягати цих етапів у різному віці:

timeline_ua.jpg

Як помітити ранні ознаки проблем із зором?

Чи знаєте ви, що дві третини функцій нашого мозку пов’язано з зором? Найчастіше проблеми із зором стають помітними, коли дитина вчиться читати. Тільки-но уявіть, як складно розрізнити коло і квадрат, коли не бачиш гострих кутів і плутаєш «е» з «о».

На жаль, статистика свідчить, що у кожної четвертої дитини є такі розлади зору, що позначаються на здатності вчитися. У ранньому дитинстві найпоширенішими вадами зору є гіперметропія (далекозорість) і астигматизм. Ще одним поширеним захворюванням очей у дітей, на яке варто звернути увагу батькам, є косоокість. Якщо ваша дитина часто мружиться, варто занепокоїтись і не ігнорувати доцільність повного обстеження зору.

Найсерйознішою проблемою зору у дітей шкільного віку є короткозорість. Зазвичай вона розвивається у віці близько 6-8 років, прогресує у віці від 8 до 13 років і стабілізується ближче до 20 років. Згідно з останніми дослідженнями Інституту зору Брайана Холдена, до 2050 року 5 мільярдів людей (50%) будуть короткозорими, а 1 мільярд — з високою короткозорістю (10%).

 02.jpg

Короткозорість — серйозне порушення, однак слід мати на увазі, що вона посилюється, коли дозвілля з гаджетами збільшено, а активне перебування на вулиці скорочено.

А оскільки це і є сучасна тенденція, якої важко позбутися, то що раніше батьки виявляють і коригують поганий зір у дитини, то легше їй навчатися та досягати успіху.

Найкращий спосіб корекції зору — забезпечити малечу коригуючими лінзами, щоб уникнути надмірного напруження акомодації та втоми очей при спробі сфокусуватися на об’єкті. Крім того, дозвілля на свіжому повітрі забезпечує очам необхідний відпочинок. Дослідження свідчать, що діти з нормальним зором проводять на вулиці в середньому на 3,7 години більше, ніж діти з короткозорістю.

Обережно, сонце

Хоча розваги на свіжому повітрі добре впливають і на фізичне, і на психічне самопочуття дитини, очі малечі такі ж ніжні й тендітні, як і шкіра. Очам потрібен надійний захист від шкоди сонячних променів. В асортименті Nikon Lenswear є лінзи з UV-фільтрами для дітей. Вони можуть бути як за рецептом, так і без нього.

03.jpg

Дитинство — для радощів!

Багато дітей і підлітків сьогодні стикаються з проблемами із зором — від астигматизму до далекозорості і, звісно, з короткозорістю. Ці стани абсолютно виправні завдяки окулярам, які підходять для дитячого обличчя і представлені у різних кольорах.

Розмаїття форм і кольорів оправи дозволить дитині сприймати окуляри як модний і самодостатній аксесуар. Поза естетикою дитячі окуляри наділені ще й додатковою функціональністю. Увесь секрет — у покриттях, які створені покращити повсякденний досвід.

Наприклад, якщо у вашої дитини полікарбонатні лінзи або лінзи з високим індексом, в нагоді стане антивідблискове покриття. Такі лінзи відбивають більше світла, тож відблиски більш імовірні. Антиблікове покриття поглинає світло і тим самим зменшує цей небажаний ефект. Так дитина отримає і користь від покращення зору, і підвищення зорового комфорту.

А ще в дитячому віці життя зосереджене на дослідженні та випробуванні речей, тож особливо доречним буде і покриття SeeCoat Next від Nikon Lenswear. Воно підвищує стійкість лінз до подряпин, пошкоджень, зношування, пилу, води тощо. В окулярах з цим покриттям дитина безтурботно пізнаватиме світ.

Ваша дитина, як зіниця вашого ока

Діти — найдорожче для нас. І батькам вкрай важливо піклуватися про здоров’я очей малечі. Дотримуйтеся формули з трьох складових, щоб захистити зір наших найдорожчих:

● Менше часу перед екранами: нині навчання і розваги здебільшого відбуваються онлайн, але використовуйте всі можливості, щоб дитина проводила більше часу на свіжому повітрі і досліджувала світ реально, а не віртуально.

● Більше уваги до навчання читанню: в цей період проблеми з зором стають найбільш помітними, не ігноруйте те, що турбує.

● Регулярність перевірок зору: маленькі діти не знають, що таке хороший чи поганий зір, тому саме профілактичні і регулярні перевірки зору дозволяють виявити проблему якнайраніше.

Запрошуємо на перевірку зору до Люксоптики. Ми — завжди поруч, а ще саме у Люксоптиці ексклюзивно представлені японські лінзи Nikon. Найкраще — для ваших найдорожчих.

РЕКОМЕНДОВАНІ ПРОДУКТИ

Sunstyle
Тоновані лінзи, які створені спеціально для дозвілля на вулиці та дитячих розваг у сонячних променях. Передбачено надійний захист від UV.

Myopsee
Лінзи, призначені виключно для корекції короткозорості. Найтонші в асортименті, а ще легенькі і оптично досконалі.

SeeCoat Next
Лінзи з максимальним захистом. Покриття підвищує довговічність, захищає від подряпин, пошкоджень, зношування, пилу, води тощо.

ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.