0 800 30 98 97 Передзвоніть мені
0
Вибране
Ви додали 0 товарів

Показник заломлення в оптичних лінзах

Показник заломлення в оптичних лінзах

Естетична привабливість окулярів і комфорт їх носіння безпосередньо залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​оптична лінза. Саме матеріал визначає товщину, обсяг і вагу лінз.

Щоб окуляри були легкими, досить віддати перевагу полімерним лінзам. Адже у полімеру питома вага у 2 рази менше, ніж у скла (мінеральних лінз).

Що ж стосується товщини та об'єму лінз, то тут велике значення має показник заломлення (n). Показник заломлення або індекс — це ступінь відхилення променів світла при проходженні через прозорий матеріал.

 

Показник заломлення пластикових лінз

Тип лінз

Показник заломлення

Стандартні

1,5

Тонкі (високий індекс)

1,53 -1,6

Супертонкі (високий індекс)

1,67

Ультратонкі (дуже високий індекс)

1,74

 

Показник заломлення скляних лінз

Тип лінз

Показник заломлення

Стандартні

1,5

Тонкі (високий індекс)

1,6

Супертонкі (високий індекс 

для скляних лінз з додаванням титану)

1,7

Ультратонкі (дуже високий індекс 

для лінз з включенням лантану і ніобію)

1,8 і 1,9

* Показники з таблиць можуть трохи відрізнятися у лінз різних виробників.

Залежність між товщиною лінзи і показником заломлення

При високих ступенях міопії (короткозорості) і гіперметропії (далекозорості) лінзи досить товсті та важкі. Найчастіше при великому мінусі лінзи товщі скраю, а при великому плюсі​​ — товсті всередині, але тонші скраю.Важливо запам'ятати: чим більший показник заломлення, тим менша товщина лінз.


Лінза і​​з матеріалу з показником заломлення 1,7 майже у 2 рази тонше, ніж стандартна лінза. Як правило, лінзи з вищим індексом заломлення потрібні для окулярів з 3 діоптріями і більше. Але їх можна застосовувати й для меншої діоптрійністі, щоб отримати максимально тонку, легку і красиву лінзу.

 Крім цього, через лінзи зі стандартним показником заломлення змінюється видимий розмір очей: плюсові лінзи збільшують, а мінусові навпаки — зменшують, звужують очі та скроневу область.

Тим часом високоіндексні лінзи при високих рефракціях знижують ефект спотворення розміру очей, не виказуючи тиду рефракції.

 

У наших магазинах представлені оптичні лінзи різних виробників. Завітайте до найближчої оптики "Люксоптика", щоб підібрати комфортні для вас лінзи, приміряти стильну оправу, а також замовити виготовлення окулярів за своїм рецептом за один візит.

Якщо немає рецепта або перевіряли зір понад рік тому, не турбуйтеся, і це питання вирішимо відразу. Записуйтеся на перевірку зору онлайн або за телефоном 0 800 30 98 97.


Більше переваг для Вас!
Будьте в курсі наших новинок і розпродажів Першими забирайте акційні моделі Читайте Оптичний блог - тут корисно і цікаво