0 800 30 98 97 Передзвоніть мені
0
Вибране
Ви додали 0 товарів

Показник заломлення в оптичних лінзах

Показник заломлення в оптичних лінзах

Естетична привабливість окулярів і комфорт їх носіння безпосередньо залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​оптична лінза. Саме матеріал визначає товщину, обсяг і вагу лінз.

Щоб окуляри були легкими, досить віддати перевагу полімерним лінзам. Адже у полімеру питома вага у 2 рази менше, ніж у скла (мінеральних лінз).

Що ж стосується товщини та об'єму лінз, то тут велике значення має показник заломлення (n). Показник заломлення або індекс — це ступінь відхилення променів світла при проходженні через прозорий матеріал.

 

Показник заломлення пластикових лінз

Тип лінз

Показник заломлення

Стандартні

1,5

Тонкі (високий індекс)

1,53 -1,6

Супертонкі (високий індекс)

1,67

Ультратонкі (дуже високий індекс)

1,74

 

Показник заломлення скляних лінз

Тип лінз

Показник заломлення

Стандартні

1,5

Тонкі (високий індекс)

1,6

Супертонкі (високий індекс 

для скляних лінз з додаванням титану)

1,7

Ультратонкі (дуже високий індекс 

для лінз з включенням лантану і ніобію)

1,8 і 1,9

* Показники з таблиць можуть трохи відрізнятися у лінз різних виробників.

Залежність між товщиною лінзи і показником заломлення

При високих ступенях міопії (короткозорості) і гіперметропії (далекозорості) лінзи досить товсті та важкі. Найчастіше при великому мінусі лінзи товщі скраю, а при великому плюсі​​ — товсті всередині, але тонші скраю.Важливо запам'ятати: чим більший показник заломлення, тим менша товщина лінз.


Лінза і​​з матеріалу з показником заломлення 1,7 майже у 2 рази тонше, ніж стандартна лінза. Як правило, лінзи з вищим індексом заломлення потрібні для окулярів з 3 діоптріями і більше. Але їх можна застосовувати й для меншої діоптрійністі, щоб отримати максимально тонку, легку і красиву лінзу.

 Крім цього, через лінзи зі стандартним показником заломлення змінюється видимий розмір очей: плюсові лінзи збільшують, а мінусові навпаки — зменшують, звужують очі та скроневу область.

Тим часом високоіндексні лінзи при високих рефракціях знижують ефект спотворення розміру очей, не виказуючи виду рефракції.

 

У наших магазинах представлені оптичні лінзи різних виробників. Завітайте до найближчої оптики "Люксоптика", щоб підібрати комфортні для вас лінзи, приміряти стильну оправу, а також замовити виготовлення окулярів за своїм рецептом за один візит.

Якщо немає рецепта або перевіряли зір понад рік тому, не турбуйтеся, і це питання вирішимо відразу. Записуйтеся на перевірку зору онлайн або за телефоном 0 800 30 98 97.


ЩЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИНОК ДЛЯ ВАС!
Підписуйтесь на нашу розсилку та дізнавайтеся першими про акції та знижки, новинки та трендові моделі. Тут тільки корисна інформація для краси та здоров’я ваших очей.