Їх називають офісними, втім призначаються вони, перш за все, для корекції зору на середній та близькій відстані.
Назва окулярів обумовлена тим, що на близькій і середній відстані ми працюємо з друкованими матеріалами, з комп’ютером та іншими цифровими пристроями, комунікуємо з людьми поруч — якщо узагальнити, то це щось на кшталт роботи в офісі. Однак офісні окуляри підходять людям і під час інших активностей у приміщенні.
Якими бувають офісні лінзи?
Робота в приміщенні зазвичай не потребує бездоганно чіткого зору на дальніх відстанях. Однак, що ми називатимемо далечінню? Якщо важливо роздивитися об’єкти на відстані до 4-5 метрів, то офісні лінзи так само доречні. Якщо у побуті чи роботі ви більше зосереджені на об’єктах на відстані 1-2 метри, офісні лінзи теж стануть в нагоді. Виробники розрізняють два види офісних лінз:
• 4-5 м — підходять для регулярних зустрічей із клієнтами чи нарад із колегами на роботі, а вдома у таких окулярах зручно дивитися телевізор, наприклад;
• 1-2 м — підходять для роботи за комп'ютером чи за касою, а вдома є ідеальними для читання, рукоділля тощо.
Користь офісних окулярів визначається не лише їх коригуючою функцією. В офісних лінзах зазвичай наявне ще і багатофункціональне захисне покриття для:
• усунення відблисків,
• покращення контрастності зору,
• захисту від синього світла цифрових гаджетів.
З огляду на індивідуальні зорові потреби офісні окуляри можуть виконувати лише захисну функцію, а можуть і коригувати зір, якщо це рекомендовано рецептом від офтальмолога.
Коли офісні лінзи забезпечують бажаний комфорт?
Якщо ви потребуєте корекції зору, офісні окуляри можуть бути зручною альтернативою для використання у приміщенні замість окулярів з однофокальними чи мультифокальними (прогресивними) лінзами.
На відміну від звичайних окулярів для читання, офісні окуляри дозволяють сидіти перед комп’ютером рівно, не нагинаючись до монітора, щоби розгледіти зображення. І водночас у офісних окулярах ви можете комфортно бачити на середніх відстанях, наприклад, годинник на стіні або людину, що увійшла до приміщення. Окуляри ж для читання у такому випадку знадобилося би зняти. Менше маніпуляцій — більше зручності.
На відміну від окулярів з прогресивними лінзами, офісні мають більш широкий коридор прогресії. Середні відстані сприймаються у них максимально комфортно. Сидячи перед комп’ютером у прогресивних окулярах, людина може закидати голову трохи назад, щоб добре сприймати зображення нижньою частиною лінз. В офісних окулярах такої потреби не виникає і це зручно.
Однак, при пресбіопії (коли і призначаються прогресивні лінзи) офісні окуляри не рекомендовано використовувати за кермом. У такому випадку їх зазвичай розглядають як додатковий засіб корекції, тоді як у повсякденному житті, і за кермом також, водіям краще використовувати прогресивні окуляри.
Ми у Люксоптиці вважаємо, що окуляри — це справді класний аксесуар, який і зір коригує, і комфорт забезпечує. Офісні окуляри в Люксоптиці можна замовити з оправою вам до вподоби і з лінзами за призначенням офтальмолога. Якщо маєте вже готовий рецепт, вибирайте офісні лінзи онлайн на сайті.